• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Dlaczego Dotpay?

Dlaczego Dotpay?

Dzisiejsza, rozwinięta technologicznie rzeczywistość zachęca nas różnego rodzaju wygodnymi innowacjami i przydatnymi rozwiązaniami. Dlatego właśnie niezwykle popularne stało się korzystanie z płatności online. Współczesny rynek e-commerce oferuje coraz nowsze i bardziej udoskonalone systemy i metody płatności, które dostosowane są do potrzeb zarówno e-przedsiębiorców, jak i e-konsumentów. Wszystko po to, aby płacenie online było jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze dla każdego z nas.

E-konsumenci coraz chętniej sięgają po bezgotówkowe metody płatności płacąc za codzienne zakupy. Eksperci wiążą to głównie z dynamicznym wzrostem gospodarczym i rozwojem e-handlu oraz z silnym przyzwyczajeniem społeczeństwa do konsumpcyjnego trybu życia. Przedsiębiorcy chcący działać na rynku e-commerce muszą więc robić co mogą, aby dostosować swoje e-sklepy do wciąż zmieniających się potrzeb klientów. A ci cenią sobie wygodę i szybkość dokonywanych w sieci transakcji. W tym celu najlepiej zawiązać współpracę z operatorem płatności Dotpay, którego usługi pozwolą z korzyścią konkurować na rynku e-commerce z największymi graczami.

Skracanie ścieżki zakupowej
Do najbardziej skutecznych sposobów skrócenia ścieżki zakupowej zalicza się ograniczenie do niezbędnego minimum kolejnych etapów dokonywania płatności po stronie klienta. Otóż e-konsumenci zwyczajnie nie mają już dzisiaj czasu do stracenia na wypełnianie skomplikowanych formularzy, wielokrotne zatwierdzanie danych czy czytanie długich instrukcji. Szybka płatność z pewnością należy do najwygodniejszych opcji i właśnie dlatego chcą kupować online. Skracanie ścieżki płatności jest więc naturalną tendencją w nowoczesnych sklepach internetowych. Obecnie staje się to standardem wśród współczesnych systemów płatności online. Operatorzy płatności online oferują szybkie przelewy i płatności mobilne, które ograniczają liczbę czynności niezbędnych do dokonania zapłaty za zakupione towary bądź usługi. W tej wersji klient musi jedynie zatwierdzić automatycznie wypełniony formularz i potem może kupować kolejne towary.

Intuicyjny system zarządzania transakcjami
Dotpay oferuje sklepom internetowym rozbudowane możliwości zarządzania płatnościami oraz wyjątkowo łatwy w obsłudze panel użytkownika, który występuje również w wersji mobilnej. Tak skonstruowany, przejrzysty system rozliczeń umożliwia łatwą kontrolę przepływu środków dzięki takim funkcjonalnościom, jak różne warianty przesyłania powiadomień, pasaż, multiwypłaty, automatyzacja zwrotów czy płatności walutowe. Zakończeniem procesu jest otrzymanie zbiorczego raportu księgowego w wybranym przez e-przedsiębiorcę wygodnym formacie.

Optymalizacja procesu płatności
Oferowany przez Dotpay przejrzysty interfejs użytkownika pozwala łatwo i szybko dokonać płatności bez konieczności rejestracji. Takie rozwiązania, jak Whitelabel oraz OneClik znacznie przyśpieszają przebieg samego procesu transakcji, czyniąc ją bardziej intuicyjną i wygodniejszą. Potwierdzenie płatności przedsiębiorca otrzymuje w kilka sekund po dokonaniu transakcji przez jego klienta. Niezależnie od wielkości e-sklepu czy branży, operator dostarcza indywidualnie dopasowane rozwiązania, które usprawniają proces płacenia w sposób dopasowany do danej działalności. Jest to zatem bardzo wygodna forma współpracy, której warto przyjrzeć się bliżej. Pamiętajmy, że nawiązanie współpracy z dużym operatorem to również szansa na osiągnięcie podwójnej korzyści – e-sklep zyska większą liczbę kanałów płatności oraz zaufanie klientów.

Udostępnij:

Zobacz