• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Płatności online dla sklepów internetowych

Płatności online dla sklepów internetowych

Każdy dzisiejszy e-przedsiębiorca prędzej czy później będzie musiał stanąć przed jedną z ważniejszych decyzji w jego e-biznesie, czyli wybranie właściwego dostawcy internetowych płatności. Nie jest to łatwa decyzja, dlatego warto wiedzieć, na co szczególnie zwracać uwagę, czego unikać oraz jakie są najlepsze metody płatności online. Dobry system płatności internetowych powinien być korzystny dla obu stron, zarówno dla usługobiorców, jak i usługodawcy. Oto kilka rad, które pomogą wybrać dostawcę płatności internetowych, odpowiedniego do potrzeb Twojego e-biznesu.

Dzisiejsi e-konsumenci stanowią bardzo zróżnicowaną grupę klientów pod względem potrzeb i preferencji. Między innymi dlatego należy zadbać o to, aby każdy korzystający z usług danego e-biznesu był zadowolony. Oznacza to wprowadzenie różnorodnych rozwiązań, z których można elastycznie wybierać. Istotną kwestią jest zapewnienie właściwiej liczby dostępnych kanałów płatności. Tym sposobem każdy e-klient znajdzie najwygodniejszą dla siebie metodę płatności i chętnie dokona kolejnego zakupu. Zasada jest tu całkiem prosta – im większa liczba opcji, tym większe prawdopodobieństwo, że klient zrealizuje transakcję.

O czym należy pamiętać?
Współistnienie obok siebie wielu sposobów płatności online to podstawa działalności każdego e-biznesu. Następną ważną kwestią jest bezpieczeństwo danych oraz transakcji, jak również wygoda i krótki czas całej operacji. Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzać wiarygodność danego pośrednika, ponieważ takimi zaletami jak opisano chwali się w zasadzie każdy. Dobrym pomysłem jest więc zapoznanie się z referencjami innych klientów indywidualnych, podmiotów gospodarczych oraz właścicieli e-sklepów. Koniecznie sprawdź certyfikacje i posiadane przez pośredniak uprawnienia. Każdy serwis, który oferuje płatności kartą, powinien posiadać certyfikat PCI DSS Level 1. Ponadto, instytucja powinna znajdować się na liście podmiotów partnerskich jednego z liderów w zakresie elektronicznych usług finansowych. Zawsze możesz skorzystać ze sprawdzonych i szeroko znanych pośredników, jak Dotpay. Dużym plusem dla dostawcy jest umożliwienie szybkiej i prostej integracji oprogramowania e-sklepu z systemem płatności. Pamiętaj, że sprawne działanie witryny e-sklepu to zazwyczaj klucz do jego sukcesu.

Co jeszcze warto sprawdzić?
Zapoznając się z ofertą różnych dostawców płatności internetowych, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na warunki przyszłej kooperacji. Zwróć uwagę na wysokość prowizji, jakie pobiera integrator – im niższa prowizja, tym korzystniejsza oferta dla Ciebie. Pamiętaj, że wielu dostawców oprócz procenta od każdej transakcji, pobiera również stałą lub minimalną opłatę w wysokości np. 30 groszy, która niezależna jest od kwoty transakcji.

Udostępnij:

Zobacz