• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Formy płatności online popularne w polskim e-handlu

Formy płatności online popularne w polskim e-handlu

E-klienci sklepów internetowych cenią sobie głównie bezpieczeństwo oraz wygodę podczas dokonywania zakupów w sieci. Polscy konsumenci coraz częściej i chętniej kupują w sieci, mogąc w ten sposób zaoszczędzić wiele czasu, a niejednokrotnie również pieniędzy. Płatności online to nasza przyszłość, o czym świadczy chociażby fakt, że coraz więcej sklepów i punktów usługowych prowadzi swoją działalność równolegle bądź wyłącznie w Internecie. Jakie formy płatności online najlepiej sprawdzają się w e-sklepach?

Dzisiaj można zaobserwować czas wyraźnego wzrostu wartości samego rynku e-commerce. W związku z tym, znacznie zwiększył się udział płatności bezgotówkowych w całości transakcji dokonywanych w Polsce. Nasi rodzimi konsumenci przekonali się wreszcie do innowacji płatniczych i coraz chętniej korzystają z wszelkich nowości w zakresie płatności online. Stanowi to świetną szansę dla przedsiębiorców, którzy działają w sieci.

Szybki przelew
Ta metoda płatności jest obecnie najpopularniejszą wśród polskich e-konsumentów. Wynika to z tego, że jest ona niezwykle szybka, a przy tym wyjątkowo bezpieczna. Rozwiązanie to jest udoskonaloną wersją tradycyjnych przelewów elektronicznych, które odznaczały się uciążliwą koniecznością ręcznego wypełniania formularza przelewu. Podczas czynności tej mogliśmy łatwo popełnić pomyłkę lub paść ofiarą oszustwa. Teraz całość przebiega szybko i sprawnie. Procedura jest tak prosta, że łatwo poradzi sobie z nią osoba nie obyta z nowymi technologiami. Klient loguje się na konto swojego banku, gdzie wyświetla się automatycznie wypełniony formularz przelewu, który wystarczy zautoryzować kodem. Księgowanie transakcji odbywa się natychmiastowo, dlatego od razu po wykonaniu przelewu, zakupiony produkt można wysłać do zamawiającego, co znacznie wpływa na popularność e-sklepu. 

Opcje ratalne
Ten sposób powoli cieszy się coraz większą popularnością. Chodzi tu o zakupy na raty, tyle, że w Internecie. Ten prosty pomysł zaowocował bardzo wygodną metoda, która pozwala wziąć pożyczkę bez konieczności podpisywania papierowej umowy. Wszystko odbywa się online w zaledwie kilka minut i jest klarowne, zarówno dla sprzedawcy, jak i kupującego. Pierwszy otrzymuje pełną zapłatę od pośrednika płatności online, który oferuje e-raty, a drugi upragniony towar. 

Płatność kartą
W sieci możemy zapłacić każdą kartą, zarówno kredytową, debetową wydawaną do rachunku bankowego, jak również prepaidową. Cała procedura wygląda tak, że po wyborze płatności kartą klient zostanie poproszony o podanie jej numeru, daty ważności i 3-cyfrowego kodu zabezpieczającego. Istnieje również opcja zapisania tych danych, za pośrednictwem aplikacji PayU. W ten sposób przy każdych kolejnych e-zakupach opłacanych kartą, użytkownik może wykonać płatność za pośrednictwem jednego kliknięcia.

Udostępnij:

Zobacz