• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Płatności online dla przedsiębiorców

Płatności online dla przedsiębiorców

W dzisiejszej, rozwiniętej technologicznie rzeczywistości, popularne jest korzystanie z e-płatności. Rynek e-commerce oferuje coraz nowsze systemy i metody płatności, które dostosowane są do potrzeb zarówno e-przedsiębiorców, jak i użytkowników tak, aby płacenie w sieci było jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze. 

Fakt, że e-konsumenci coraz chętniej sięgają po bezgotówkowe metody płatności, eksperci wiążą głównie z rozwojem e-gospodarki i e-handlu oraz z przyzwyczajeniem społeczeństwa do konsumpcyjnego stylu życia. Przedsiębiorcy robią więc co mogą, aby dostosować swoje e-sklepy do potrzeb klientów, którzy cenią sobie wygodę i szybkość dokonywanych transakcji. Oto kilka rad dla e-przedsiębiorców.

Warto inwestować w systemy e-płatności
W systemy płatności online warto inwestować przede wszystkim dlatego, że e-sklepy poprzez rozwijanie swoich platform pod kątem płatności elektronicznych, pokazują swoim klientom profesjonalizm oraz umiejętność dostosowania się do zmieniających się potrzeb konsumenckich. Co więcej, rozwój e-płatności buduje zaufanie e-konsumenta do zakupów w sieci i przyzwyczaja go do codziennego korzystania z tych innowacji. Jeśli system jest łatwy w obsłudze, bezpieczny oraz szybki w realizacji, użytkownicy bez wahania przerzucą się ze sklepu stacjonarnego na internetowy. Właśnie dlatego najwięksi gracze na rynku płatności elektronicznych swoją ofertę regularnie dostosowują do potrzeb e-konsumentów.

Współpraca z operatorem i duży wybór e-płatności
Warto kierować się zasadą głoszącą, że proces finalizacji zakupu powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze i niebudzący obaw co do jego bezpieczeństwa. Na rynku e-commerce funkcjonuje wiele metod pozwalających na płacenie online, jak np. przelewy „pay-by-link”, karty płatnicze oraz zwykłe transfery z rachunków bankowych. Przelew jest oczywiście najlepiej znaną formą płatności, gdzie sprzedawca podaje tylko numer rachunku, przy czym nie jest obciążany żadnymi dodatkowymi opłatami, a klienci są bezpieczni, ponieważ nie są narażeni na ujawnienie żadnych poufnych danych. Wszystkie metody płatności online są skupiane przez specjalnych operatorów. Dla –przedsiębiorcy jest to najlepsza forma na nawiązanie współpracy. Wówczas to operator pośredniczy w rozliczeniach i oferuje przedsiębiorcy kompletny pakiet usług oraz jest odpowiedzialny za sprawność i bezpieczeństwo wszystkich e-transakcji. E-przedsiębiorca przyjmujący płatność, otrzymuje następnie zestawienia wszystkich operacji na swój rachunek bankowy, z tym, że pomniejszone są one o niską prowizję. Warto zatem przed wyborem pośrednika zwrócić uwagę na opłaty. Przede wszystkim należy upewnić się, czy dany operator posiada międzynarodowe i polskie certyfikaty oraz czy podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.

Udostępnij:

Zobacz