Poradnik turystyczny http://webfan.pl atrakcje turystyczne Sun, 07 Jun 2020 19:40:07 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=5.4.2 Laguna Botos http://webfan.pl/2020/06/07/laguna-botos/ http://webfan.pl/2020/06/07/laguna-botos/#respond Sun, 07 Jun 2020 19:40:07 +0000 http://webfan.pl/2020/06/08/laguna-botos/ Większość ludzi marzy o tym, żeby wypocząć na jakiejś gorącej wyspie, wylegując się na plaży i podziwiając dziką przyrodę. Nie każdy jednak może sobie na takie luksusy pozwolić. Jeśli jest się samemu lub z druga połówką, to zbieranie na wakacje, nie jest złym pomysłem i może udać się w krótki

Artykuł Laguna Botos pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
Większość ludzi marzy o tym, żeby wypocząć na jakiejś gorącej wyspie, wylegując się na plaży i podziwiając dziką przyrodę. Nie każdy jednak może sobie na takie luksusy pozwolić. Jeśli jest się samemu lub z druga połówką, to zbieranie na wakacje, nie jest złym pomysłem i może udać się w krótki okres czasu. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli ma się na przykład dwoje dzieci. Jeśli są one większe, to nie mamy się, co martwic, ponieważ podróż nie będzie dla nich problemem, jedynie, co, to potrzebujemy więcej pieniędzy na podróż, a co za tym idzie, dłużej je zbieramy.

Duo ciężej, wybrać się na wakacje jest wtedy, kiedy pociechy są jeszcze małe i nie bardzo wiedzą, co się dzieje i gdzie jedziecie. Jeśli chcemy się wybrać do gorących krajów, to nie dotrzemy tam samochodem czy pociągiem, ale trzeba poszukać samolotu. Najlepiej jest czekać na jak najlepsze okazje w biurach podróżniczych lub na tanie linie. Posiadając konto na mediach społecznościowych, nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem takich ofert, ponieważ często biura mają tam swoje konta i informują o różnych promocjach. Będąc na bieżąco z takimi ofertami, możemy złapać bardzo dobrą okazję na wyjazd.

Zastanówmy się jednak czy podróż samolotem jest dobra, jeśli posiadamy dwójkę małych dzieci. Lecąc na drugi koniec świata podróż trwa kilkanaście godzin i niekiedy trzeba brać pod uwagę także przesiadki. Podczas lotu, nie mamy gdzie przebrać malucha, ani tez jak nakarmić, gdyż na pokład samolotu płynów nie wniesiemy. Dlatego też, niekiedy lepiej jest zaczekać aż malce podrosną i wtedy dopiero się wybrać. Ale gdzie jechać? Na jaką podróż zbierać pieniądze?

Wygasły wulkan i piękno przyrody

Bardzo ciekawym miejscem może być Kostaryka. Na szczególną uwagę zasługuje Laguna Botos. Jest to cudowne jeziorko, które znajduje się w kraterze po wygasłym wulkanie. Ma piękny błękitny kolor, a dookoła możemy cieszyć oczy wspaniałymi lasami, których drzewa porośnięte są malowniczymi storczykami. Nad lagunę, dobrze jest się wybrać wraz z wycieczką, która zazwyczaj porusza się autokarem. Mamy wtedy zapewnionego przewodnika, który opowie nam nieco o historii wulkanu.

Kostaryka, zachwyci nas także piaszczystymi plażami oraz lazurowymi wodami. Wszędzie dokoła znajduje się dzika przyroda oraz kolorowe ptactwo i przeróżne, ciekawe gatunki zwierząt, których w naszym klimacie nie spotkamy. Jeśli mamy możliwość odwiedzenia tak pięknego miejsca, to nie mamy się, co zastanawiać, ale pakujmy walizki, bo samolot nie będzie czekał. 

Artykuł Laguna Botos pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
http://webfan.pl/2020/06/07/laguna-botos/feed/ 0
Park Sky Adventures Monteverde http://webfan.pl/2020/04/17/park-sky-adventures-monteverde/ http://webfan.pl/2020/04/17/park-sky-adventures-monteverde/#respond Thu, 16 Apr 2020 22:26:44 +0000 http://webfan.pl/2020/06/08/park-sky-adventures-monteverde/ Chcesz w końcu wyrwać się z zatłoczonego miasta i trochę odpocząć? Nawet, jeśli marzysz o tym od dłuższego czasu, to nie zawsze możesz sobie na taki relaks pozwolić. Pierwszą przeszkodą jest zwykle nawał pracy. Zaś przeszkoda numer dwa, to urlop, o który nie raz trzeba się dość długo czekać, a

Artykuł Park Sky Adventures Monteverde pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
Chcesz w końcu wyrwać się z zatłoczonego miasta i trochę odpocząć? Nawet, jeśli marzysz o tym od dłuższego czasu, to nie zawsze możesz sobie na taki relaks pozwolić. Pierwszą przeszkodą jest zwykle nawał pracy. Zaś przeszkoda numer dwa, to urlop, o który nie raz trzeba się dość długo czekać, a później się okaże, że dostaniesz go wtedy, kiedy będzie brzydka pogoda. Jest na to jednak pewna rada. Jeśli uda Ci się zdobyć dłuższe wolne, to z powodzeniem możesz wyjechać przecież do ciepłych krajów. Jeżeli jednak jest to w zimie, to trzeba lecieć aż na drugą stronę kuli ziemskiej. Oznacza to, że do wolnego czasu, należy doliczyć także godziny, które są potrzebne na lot, ponieważ nie jest to krótka podróż, ale niekiedy trwa po kilkanaście godzin plus dwie przesiadki. Wszystko zależy od linii lotniczych oraz od tego, czy zdecydujesz się na bezpośredni przelot.

Jak nie płacić drogo za podróż? Najlepiej jest poszukiwać okazji oraz wszelkich promocji. Znajdziemy je na stronach linii lotniczych lub biur podróży. Jeśli nie mamy czasu na ciągłe śledzenie ofert, to dobrym sposobem jest poszukanie aplikacji na telefon, która nas będzie informować o tym, jakie są najlepsze okazje lub jeśli posiadamy konto na którymś z mediów społecznościowych, to możemy także znaleźć dużo ofert.

W przypadku, kiedy już mamy zarezerwowany lot i wiemy gdzie lecimy, to musimy przygotować niezbędny bagaż. Jak powinien on wyglądać? Przede wszystkim, biorąc pod uwagę klimat, trzeba nam zarówno ciuchy letnie, jak i te cieplejsze czy przeciwdeszczowe. Płaszcz przeciwdeszczowy jest w tym przypadku szczególnie ważny, gdyż w lasach tropikalnych jest zazwyczaj mokro. Przydadzą się także zamiast klapek, porządne buty, które pozwolą nam na poruszanie się po lasach.

Podniebne zwiedzanie

Wiesz już gdzie się wybieramy? Oczywiście, na Kostarykę. Park Sky Adventures Monteverde jest tam ogromną atrakcją, która przyciąga turystów, którzy chcą przeżyć przygodę, zapoznać się z dziką natura tropików, a także podziwiać przeróżne i wielobarwne gatunki ptaków. Park ten, jest jednym z najbardziej zielonych miejsc, jakie można spotkać. Jego mikroklimat jest także bardzo wyjątkowy, ponieważ jest bogaty we wszelkie najciekawsze stworzenia, a także posiada on świetną bioróżnorodność. Las deszczowy, można przemierzyć zarówno pieszo, jak i przy pomocy mostów, które są zawieszone nad nim oraz zjeżdżając na linach tuż nad koronami drzew. Jeśli chcesz nie tylko wypocząć, ale także dostarczyć sobie pokaźna dawkę adrenaliny, to jest to miejsce idealne dla Ciebie. 

Artykuł Park Sky Adventures Monteverde pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
http://webfan.pl/2020/04/17/park-sky-adventures-monteverde/feed/ 0
TORTUGUERO – wszystko na temat tego regionu http://webfan.pl/2020/02/08/tortuguero-wszystko-na-temat-tego-regionu/ http://webfan.pl/2020/02/08/tortuguero-wszystko-na-temat-tego-regionu/#respond Sat, 08 Feb 2020 19:39:28 +0000 http://webfan.pl/2020/06/08/tortuguero-wszystko-na-temat-tego-regionu/ Poszukujesz miejsca na wymarzony urlop? Nie łatwo jest znaleźć takie miejsce, ponieważ mamy bardzo dużo rejonów, gdzie warto się wybrać. Jednak, dla każdego może być przypisany inny czas. Jeśli chodzi o urlop, to niekiedy bardzo trudno go dostać, nie mówiąc już o tym, żeby był to taki termin jak sami

Artykuł TORTUGUERO – wszystko na temat tego regionu pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
Poszukujesz miejsca na wymarzony urlop? Nie łatwo jest znaleźć takie miejsce, ponieważ mamy bardzo dużo rejonów, gdzie warto się wybrać. Jednak, dla każdego może być przypisany inny czas. Jeśli chodzi o urlop, to niekiedy bardzo trudno go dostać, nie mówiąc już o tym, żeby był to taki termin jak sami chcemy. Pracując w fabryce, gdzie trzeba bardzo szybko wszystko robić, a i tak jest zawsze za wolno, nie mamy możliwości wybrania sobie takiego terminu jak chcemy, ponieważ niekiedy może się okazać, że pół hali chce w tym samym momencie wolne. Tego żadna firma nie przetrwa, ponieważ nie może przestać pracować na dwa tygodnie. Dlatego, niekiedy zdarza się tak, że wolne mamy np. w październiku. I co wtedy?

W takich miesiącach, nie mamy, co oczekiwać pogody, ani żadnych ciekawych atrakcji w obrębie naszych granic czy nawet kontynentu. Bardzo często, towarzyszy nam już deszcz oraz chłód, który zaczyna doskwierać. Może się oczywiście okazać, że będzie pięknie, ale nie ma pewności, a szanse są znikome. Dlatego trzeba wybrać się do ciepłych krajów.

Tropiki, czyli plaże i dzika roślinność

Jeśli już zdecydowaliśmy, że chcemy jechać do ciepłych krajów, to się teraz musimy zastanowić, gdzie konkretnie. Bardzo atrakcyjne oferty posiada Kostaryka. Akurat wtedy, kiedy Ty masz urlop, to jest tam ciekawy okres czasu.

Dobrze, jeśli już mamy wybrany kraj, ale trzeba jeszcze znaleźć ofertę oraz spakować potrzebne rzeczy. Oczywiście podróż jest samolotem, ponieważ jest to najkrótszy i najszybszy sposób na dostanie się na Kostarykę. Najlepiej jednak znaleźć taki lot, który nam pozwoli na wydanie nieco mniejszych kwot pieniędzy, ponieważ przebywanie w terenach, gdzie jest inna waluta, może nas sporo wynieść. Dlatego też, śledźmy cały czas czy jakieś linie lotnicze nie maja bardziej atrakcyjnych promocji. Niekiedy zdarza się, że za małe pieniądze możesz przebyć pół świata. Skoro już znajdziemy okazję, to szybko rezerwujemy bilet i zaczynamy się pakować. Co zabrać? Przede wszystkim zwiewne ciuchy oraz płaszcz przeciwdeszczowy, ponieważ są to tropiki, a więc ulewa może nas dopaść.

Atrakcje Kostaryki

Gdzie można się wybrać w takim terenie? Przede wszystkim do Parku Narodowego Tortuguero. Jest to jednak z ciekawszych atrakcji, ponieważ należy do jednego z największych obszarów chronionych w tym kraju. 250 km od parku, znajdziemy także miasto San José.

Zastanawiasz skąd wzięła się tak niezwykłą nazwa parku? Pochodzi ona od żółwi, które w okresie od czerwca do października składają swojej jaja. Dla żółwi skórzastych, jest to jedno z ważniejszych miejsc. Jednak spotkamy tam nie tylko ich, ale także inne zwierzęta, które zachwycą nas swoimi kolorami oraz wydawanymi dźwiękami. Bardzo interesujące są tam np. małpy oraz różne gatunki ptaków.

Jeśli interesują nas popularne na tych terenach żółwie, to z powodzeniem możemy wybrać się do Muzeum Żółwi. Nie będziemy się tam z pewnością nudzić. 

Artykuł TORTUGUERO – wszystko na temat tego regionu pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
http://webfan.pl/2020/02/08/tortuguero-wszystko-na-temat-tego-regionu/feed/ 0
Wodospad Rio Fortuna http://webfan.pl/2020/02/07/wodospad-rio-fortuna/ http://webfan.pl/2020/02/07/wodospad-rio-fortuna/#respond Fri, 07 Feb 2020 03:32:46 +0000 http://webfan.pl/2020/06/08/wodospad-rio-fortuna/ Jeżeli masz już z dość zatłoczonego miasta i ciągłego hałasu, to powinieneś odpocząć w jakimś spokojnym miejscu. Znaleźć jednak takie, wcale nie jest proste, ponieważ każdy ma inny gust, więc trzeba się nie lada namyśleć i oszukać. Najlepszym rozwiązaniem, jest wyjazd na wieś, gdzie jest nie tylko spokojnie, ale powietrze

Artykuł Wodospad Rio Fortuna pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
Jeżeli masz już z dość zatłoczonego miasta i ciągłego hałasu, to powinieneś odpocząć w jakimś spokojnym miejscu. Znaleźć jednak takie, wcale nie jest proste, ponieważ każdy ma inny gust, więc trzeba się nie lada namyśleć i oszukać. Najlepszym rozwiązaniem, jest wyjazd na wieś, gdzie jest nie tylko spokojnie, ale powietrze jest zżyte i rześkie. W przeciwieństwie do miasta, można tam wziąć głęboki oddech i nie zakrztusimy się spalinami, gdyż w małych miastach, nie znajdziemy takiej ilości samochodów. Możemy się jednak natknąć na traktory, które także robią hałas i wydalają spaliny.

Jeśli nie mamy rodziny na wsi, która nas ugości, to najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie domku. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ ma on swoją cenę, więc może się okazać, że na długo nie zabawisz. Gdzie, więc się wybrać? Może do ciepłych krajów? I to jest rzeczywiście dobry pomysł. Przynajmniej znacznie lepszy niż wynajem domku. Byłoby to szczególnie niewygodne zima, kiedy pojawiłyby się zaspy lub zrobiło się błoto i ciężko byłoby się przedostać autem w takie miejsce.

Podróż oraz cena

Jeśli chcesz jechać w zimie, to koniecznie musisz wybrać taki rejon, gdzie w tym czasie jest ciepło. Czyli trzeba lecieć aż na drugą stronę kuli ziemskiej. Nie jest to ciekawa perspektywa, jeśli chodzi o przelot. Nie ma jednak innego wyjścia. Jeżeli niepokoi Cię cena, to tan problem można rozwiązać i to niekiedy bardzo szybko. Co powiesz na promocje i okazje w biurach podróżniczych? Czasami, możemy tam znaleźć bardzo ciekawe oferty dotyczące lotów oraz organizacji czasu w różnych miejscach. W przypadku, kiedy wolisz się sam poruszać po takich miejscach, ro musisz poi prostu szukać tanich linii lotniczych. Trzeba jednak być na bieżąco, aby żadna okazja nam nie uciekła. Jeżeli posiadasz konto na którymś z portali społecznościowych, to masz znacznie bardzo je ułatwione zadnie od tych, którzy go nie mają. Dlaczego? A dlatego, że możesz znaleźć tam wiele różnych ofert. Niektóre konta są tak stworzone, aby informować swoich użytkowników o okazjach, jakie pojawiają się w związki z przelotami do różnych krajów. Twoim, więc zadaniem jest obserwowanie oraz rejestrowanie informacji. Jeżeli tylko uda Ci się znaleźć wymarzoną ofertę, to idź po urlop i pakuj walizkę.

Wodospady i przyroda

Skoro chcesz wyjechać do ciepłych krajów, to Kostaryka, będzie dla Ciebie doskonałym miejscem. Co tam znajdziemy ciekawego? Przede wszystkim gorące i piaszczyste plaże, gdzie będziesz mógł się zrelaksować i odpocząć. Atrakcją, którą koniecznie musisz zobaczyć jest wodospad Rio Fortuna. Jego widok, zapiera dech w piersiach, więc przygotuj się na piękno. Znajdziemy go pomiędzy skałami, które są porośnięte bujną tropikalną roślinnością. Jeśli lubisz zachwycające widoki oraz dziką naturę tropików, to jest idealne miejsce dla Ciebie.

Artykuł Wodospad Rio Fortuna pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
http://webfan.pl/2020/02/07/wodospad-rio-fortuna/feed/ 0
Wakacje na Kostaryce z dziećmi http://webfan.pl/2019/11/25/wakacje-na-kostaryce-z-dziecmi/ http://webfan.pl/2019/11/25/wakacje-na-kostaryce-z-dziecmi/#respond Mon, 25 Nov 2019 08:49:45 +0000 http://webfan.pl/2020/06/08/wakacje-na-kostaryce-z-dziecmi/ Chciałbyś gdzieś wyjechać? Miejsc jest wiele. Każdy z nich gwarantuje świetną zabawę i mnóstwo przeżyć. Jest jednak pewna kwestia, czyli pieniądze. Niestety mając ich niedużo, ciężko wyjechać z kraju. Co więcej, jeśli myślisz o gorących krajach, to potrzebujesz jeszcze większy budżet, gdyż bilety są drogie. W przypadku, kiedy posiadasz jeszcze

Artykuł Wakacje na Kostaryce z dziećmi pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
Chciałbyś gdzieś wyjechać? Miejsc jest wiele. Każdy z nich gwarantuje świetną zabawę i mnóstwo przeżyć. Jest jednak pewna kwestia, czyli pieniądze. Niestety mając ich niedużo, ciężko wyjechać z kraju. Co więcej, jeśli myślisz o gorących krajach, to potrzebujesz jeszcze większy budżet, gdyż bilety są drogie. W przypadku, kiedy posiadasz jeszcze dzieci, musisz odłożyć znacznie więcej pieniędzy.

Jeśli nie chcesz przepłacać, powinieneś szukać tanich linii lotniczych, które oferują niekiedy bardzo atrakcyjne ceny. Weź jednak pod uwagę fakt, że bagaż będzie wtedy musiał być bardzo skromny. Jeśli chcesz być na bieżąco z ofertami przelotu, to powinieneś posiadać konto na social media, dzięki czemu będziesz miał na oku wszelkie promocje. Jeśli zdecydowałeś się na Kostarykę, to zapewne zadasz sobie podstawowe cztery pytania, na które odpowiedzi znajdziesz poniżej.

O czym pamiętać?

Jak wiadomo, nie jest to kraj należący do Europy, ale do Ameryki, a więc musimy posiadać paszport lub wizę. Jeśli jedziesz na krócej niż 90 dni, to nie musisz posiadać wizy, ale paszporty to obowiązek. Musi on mieć ważność, co najmniej 6 miesięcy przy wjeździe. Pamiętaj także, że niekiedy, potrzebne jest okazanie biletu powrotnego.  Nie zapominaj również, że trzeba posiadać ze sobą większą kwotę pieniędzy, ponieważ podczas wylotu, a także przekraczaniu granicy lądowej musimy wnieść opłatę.

Czy warto?

Jeśli jeszcze się zastanawiasz to nie ma, nad czym, ponieważ jest to bardzo piękny kraj. Większość jego powierzchni pokrywają góry, wulkany oraz dzikie lasy tropikalne. Ludzie są spokojni i mili, a jeśli się zgubisz lub będziesz czegoś potrzebować, to zawsze służą pomocą. Jeśli lubisz przyrodę i chcesz odpocząć w ciszy i ekologicznie, to warto odwiedzić to miejsce.

Co wziąć?

To, co musimy spakować do walizki, zależy od tego, w jakiej porze wybierzemy się na Kostarykę. Jeśli będzie to pora sucha, to pakujemy letnie ciuch i zwiewne oraz klapki i w razie czego deszczówkę. W przypadku, kiedy decydujemy się na porę deszczową, to połaszcz przeciwdeszczowy jest obowiązkowy i bez niego ani rusz. Dodatkowo nie zapominamy o nieprzemakalnych i pełnych butach.

Jakie atrakcje wybrać?

Kostaryka jest przede wszystkim miejscem, gdzie podziwia się przyrodę. Do miast nie mamy się, co wybierać, ponieważ nie znajdziemy tam nic ciekawego. Dużo bardziej interesujące są Parki narodowe, które zachęcają mnóstwem różnych ptaków, motyli oraz niesamowitej roślinności. Warto także odwiedzić czynne wulkany, nad którymi unosi się para o charakterystycznym siarkowym zapachu.

Artykuł Wakacje na Kostaryce z dziećmi pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
http://webfan.pl/2019/11/25/wakacje-na-kostaryce-z-dziecmi/feed/ 0
Region laguny Cano Negro http://webfan.pl/2019/10/29/region-laguny-cano-negro/ http://webfan.pl/2019/10/29/region-laguny-cano-negro/#respond Tue, 29 Oct 2019 09:49:39 +0000 http://webfan.pl/2020/06/08/region-laguny-cano-negro/ Chcesz odpocząć? Nie mamy tu na myśli oczywiście leżenia na kanapie przed telewizorem ze krzynką piwa i chipsami. Może dla niektórych tak wygląda relaks, ale są tez tacy, dla których jest to zwyczajne marnowanie czasu, który dzisiaj w XXI wieku jest bardzo cenny, gdyż żyjemy coraz krócej i mnóstwo ludzi

Artykuł Region laguny Cano Negro pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
Chcesz odpocząć? Nie mamy tu na myśli oczywiście leżenia na kanapie przed telewizorem ze krzynką piwa i chipsami. Może dla niektórych tak wygląda relaks, ale są tez tacy, dla których jest to zwyczajne marnowanie czasu, który dzisiaj w XXI wieku jest bardzo cenny, gdyż żyjemy coraz krócej i mnóstwo ludzi umiera na nieuleczalne choroby. No dobrze, ale gdzie można się zrelaksować. Jeśli mamy lato, to doskonałym miejscem jest wieś. Dlaczego akurat tam? Ponieważ możesz jechać wraz ze znajomym czy rodziną i wynająć piękny domek w polach i leżeć na słońcu, wieczorami robić grilla oraz wspominać dobre i dawne chwile. Jeśli masz dzieci, to będzie dla nich doskonałą rozrywka, ponieważ będą mogły biegać po polach i bawić się między drzewami oraz zbierać kwiaty i owoce.

Jednak nie każdy mam możliwość wynajmu takiego domku. Pojawia się także inny problem, który dotyczy pory roku. W przypadku, kiedy jest zima, to o takim wypadzie nie ma raczej mowy, gdyż jest albo śnieg, który uniemożliwi dojazd, albo błoto, w którym bardzo łatwo się zakopać.

Tropiki i gorące plaże

W zimie czy jesienią, znacznie lepszym rozwiązaniem jest podróż do ciepłych krajów. Dlaczego w zimie? Ano, dlatego, że wtedy tam jest lato, czyli upały, a my właśnie za tym tęsknimy, przez te chłodne i mroźne dni. A więc, na co czekać? No właśnie, prawie byśmy zapomnieli, że trzeba także znaleźć transport. Musi to być oczywiście samolot, ponieważ autem, ani pociągiem w takie miejsca się nie dostaniemy. Jeśli chcemy dolecieć po taniości, to musimy być na bieżąco z ofertami linii lotniczych lub biur podróży. Lepiej jednak zająć się tym drugim, ponieważ nie znając terenu ani języka, łatwo o zgubienie się i ciężko o jakiekolwiek informacje.

Wypoczynek i zwiedzanie

Decydując się na pomoc bura podróży w organizacji twojej wyprawy nie tylko poleżysz na gorących plażach. A co najlepsze, nie będzie to tylko jedna plaża, ale z pewnością czeka Cię wylegiwanie się na tych najpiękniejszych, którymi szczycie się dany kraj. A jaki to kraj będzie? Oczywiście, Kostaryka, czyli doskonałe miejsce na urlopy oraz wypoczynek.

Co tam znajdę oprócz plaż? Przede wszystkim, żadna wycieczka, nie opuszcza takiej atrakcji jak Region laguny Cano Negro. Region ten jest bardzo interesujący i otwiera wiele możliwości dla odwiedzających. Można tam obserwować dzikie i piękne oraz niespotykane zwierzęta w tym kolorowe ptaki wodne. Większość biur stara się także o to, aby podróżni zjedli tradycyjny posiłek kostarykański, który ukaże zwyczaje kulinarne mieszkańców. Niedaleko, znajdują się także gorące źródła, gdzie można się zrelaksować. 

Artykuł Region laguny Cano Negro pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
http://webfan.pl/2019/10/29/region-laguny-cano-negro/feed/ 0
Zwyczaje i ludność na Kostaryce http://webfan.pl/2019/10/29/zwyczaje-i-ludnosc-na-kostaryce/ http://webfan.pl/2019/10/29/zwyczaje-i-ludnosc-na-kostaryce/#respond Tue, 29 Oct 2019 06:27:59 +0000 http://webfan.pl/2020/06/08/zwyczaje-i-ludnosc-na-kostaryce/ Poszukujesz idealnego miejsca, gdzie możesz odetchnąć od mnóstwa pracy, spalin, a także tłumów? Jeśli chcesz przebywać na łonie przyrody, to najlepiej wybrać się na wieś, gdzie można spokojnie usiąść w fotelu i delektować się ciszą i przyrodą. Musimy jednak wybrać taki teren, gdzie nie jeżdżą ciągle traktory i kombajny, ponieważ

Artykuł Zwyczaje i ludność na Kostaryce pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
Poszukujesz idealnego miejsca, gdzie możesz odetchnąć od mnóstwa pracy, spalin, a także tłumów? Jeśli chcesz przebywać na łonie przyrody, to najlepiej wybrać się na wieś, gdzie można spokojnie usiąść w fotelu i delektować się ciszą i przyrodą. Musimy jednak wybrać taki teren, gdzie nie jeżdżą ciągle traktory i kombajny, ponieważ z ciszy i relaksu nici, a dodatkowo nawdychamy się zanieczyszczeń.

Gdzie, więc jechać, aby relaks był pełną parą? Oczywiście, do ciepłych krajów. Wtedy, kiedy u nas zima i mróz oraz błoto, to tam gorąco i piękne słońce. Czego chcieć więcej? Przede wszystkim pieniędzy, ponieważ w większości przypadków, jest to często powód, dla którego ludzie nie wyjeżdżają poza granice naszego kraju, no chyba, że do pracy.

Odpowiedni klimat

Jeśli chcemy jechać w tropiki np. na Kostarykę, to musimy wiedzieć, kiedy to robić, abyśmy nie trafili na porę deszczową, ale na suchą. Czym one się od siebie różnią? Przede wszystkim temperatura oraz wilgotnością. Podczas pory suchej jest maksimum słońca i ciepła, a wszędzie dokoła latają piękne ptaki oraz rosną niesamowite rośliny. W przypadku pory deszczowej, nie jest już tak pięknie, ponieważ jest to pora roku przeznaczona dla tych, którzy lubią deszcz i zachmurzone niebo.

Do wyboru mamy wybrzeże Pacyfiku oraz część centralną, a także wybrzeże karaibskie. Jeśli pragniemy słońca to w okresie od połowy grudnia do połowy kwietnia odwiedzamy dwie pierwsze części, a w okresie od września do października oraz od lutego do marca wybrzeże karaibskie.

Przyjaźni mieszkańcy

Jesteś ciekaw, jacy są ludzie w tym kraju? Jeśli jesteś przyjaźnie nastawiony, to właśnie z takim traktowaniem się spotkasz w tych terenach. Ludzie Ci są bardzo spokojni i uprzejmi. Jeśli się zgubisz to chętnie pomogą. Jest jednak pewnie problem, ponieważ nie funkcjonują tam numery domów, nazwy ulic ani żadne adresy, a więc pomoc jest bardzo przydatna.

Mieszkańcu posiadają zdrobnienia dla siebie samych, których używają zarówno oni wobec siebie jak i inne kraje. Jeśli przyjedziesz do tego kraju i nazwiesz Kostarykanina Ticos, to ich wcale nie obrazisz, ponieważ nie uważają oni tego zwrotu za niemiły.  Tocos są bardzo dumni ze swojego państwa i są patriotami, a więc są negatywnie nastawieni na krytykę. Są to jednak osoby bardzo niekonfliktowe, więc nie będą z Tobą dyskutować, ale raczej przyznają rację. Dodatkowo panuje tam absolutna równość, czyli nie ma lepszych i gorszych. Bardzo przestrzegane są tu także prawa człowieka. 

Artykuł Zwyczaje i ludność na Kostaryce pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
http://webfan.pl/2019/10/29/zwyczaje-i-ludnosc-na-kostaryce/feed/ 0
Najlepsze hotele Kostaryki http://webfan.pl/2019/10/13/najlepsze-hotele-kostaryki/ http://webfan.pl/2019/10/13/najlepsze-hotele-kostaryki/#respond Sun, 13 Oct 2019 12:32:00 +0000 http://webfan.pl/2020/06/08/najlepsze-hotele-kostaryki/ Chciałbyś w końcu gdzieś wyjechać, ale sam nie wiesz gdzie? Sposobem na twoje zmartwienia może być Kostaryka. Dlaczego akurat tam? Przede wszystkim, dlatego, że jest to bardzo piękny kraj. Posiada on szczególnie bogata roślinność i większość jego części pokrytych jest dzikimi lasami tropikalnymi. Spotkamy tam cudowne kwiaty, które w Polsce

Artykuł Najlepsze hotele Kostaryki pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
Chciałbyś w końcu gdzieś wyjechać, ale sam nie wiesz gdzie? Sposobem na twoje zmartwienia może być Kostaryka. Dlaczego akurat tam? Przede wszystkim, dlatego, że jest to bardzo piękny kraj. Posiada on szczególnie bogata roślinność i większość jego części pokrytych jest dzikimi lasami tropikalnymi. Spotkamy tam cudowne kwiaty, które w Polsce może my kupić jedynie w doniczkach, a także mnóstwo niesamowitych zwierząt.

Nawet, jeśli jest tam pięknie, to niestety spać w lesie nie będziemy, trzeba, więc nie tylko dolecieć, ale także mieć gdzie nocować. Jeśli chodzi o przelot, to możemy szukać okazji na stronach linii lotniczych i wyszukiwać te, której są najbardziej atrakcyjne cenowo. Niekiedy możemy znaleźć oferty w tak śmiesznie małej cenie, że nawet w obrębie polski nie bylibyśmy w stanie się za także kwotę przemieszczać. Musimy jednak brać pod uwagę to, że wtedy mamy bardzo ograniczony bagaż i nie weźmiemy dużo rzeczy. Musimy, więc spakować tylko te najpotrzebniejsze.

Co do kwestii zakwaterowania, to najlepiej byłoby zarezerwować sobie hotel już przed wyjazdem, ponieważ później będziemy musieli szukać. Jakie hotele należą do czołówki pod względem nie tylko wygody, ale także pięknych widoków? Przejrzyj poniższą listę, aby się dowiedzieć.

TACACORI ECOLODGE – Kostaryka – Alajuela

Jeśli jesteś fanem ekologii, to jest to miejsce idealne dla Ciebie. Co więcej, jest on całkowicie oddalony od hałasu i zgiełku, a więc możesz się cieszyć cisza oraz relaksem.  Co najlepsze lotnisko nie znajduje się daleko od hotelu, a więc zaraz po wyczerpującym locie, możesz odpocząć w pięknym miejscu i delektować się pięknem przyrody. Hotel, posiada kilka apartamentów, które składają się z prywatnych willi, które wykonane są wyłącznie a naturalnych surowców. Każdy domek, znajduje się w cudownym ogrodzie, który jest pełen roślinności. Jeśli będziesz miał ochotę na kawę na świeżym powietrzu, to możesz usiąść przy stoliku na werandzie, w którą jest wyposażony każdy apartament.

CLARO DE LUNA – Kostaryka – Monteverde

Kolejna propozycją jest hotel, który znajduje się na rodzinnym ranczo. Jest to niewielki hotel, ale za to piękny oraz otoczony zieloną i bujna przyrodą, a także górami Monteverde. Rezerwując apartament w hotelu, możemy zobaczyć, że posiada on widok na zatokę Oceanu Spokojnego. Wszystkie domki, zbudowane są z zapierającego dech w piersiach mahoniowego drewna, które doskonale się komponuje z wszechobecną naturą. Mimo iż jest to ranczo, to hotel posiada dostęp do Internetu a także restaurację.

 ARENAL OBSERVATORY LODGE & SPA – Kostaryka – Park Narodowy Arenal

Tym razem mamy do czynienia z hotelem, który jest położony nieopodal wulkanu Arenal. W pobliżu znajduje się piękne jezioro, a także zachwycający las tropikalny. Co więcej, możesz tu wypocząć z najwyższym standardem, ponieważ hotel jest wyposażony w basen z jacuzzi, taras oraz piękne ogrody i spa. 

Artykuł Najlepsze hotele Kostaryki pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
http://webfan.pl/2019/10/13/najlepsze-hotele-kostaryki/feed/ 0
Skarby dziewiczej Kostaryki http://webfan.pl/2019/10/03/skarby-dziewiczej-kostaryki/ http://webfan.pl/2019/10/03/skarby-dziewiczej-kostaryki/#respond Wed, 02 Oct 2019 23:22:14 +0000 http://webfan.pl/2020/06/08/skarby-dziewiczej-kostaryki/ Jeśli chcesz się wybrać na wakacje, to mamy teraz idealna porę. Ale gdzie wyjeżdżać? Może w obrębie polski znajdziemy coś ciekawego? Z pewnością, ponieważ mamy wiele ciekawych miejsc. C jednak, jeśli już ktoś zwiedził większość naszego kraju i teraz chce wyjechać do jakiegoś całkowicie odmiennego państwa? Najlepiej jest polecieć w

Artykuł Skarby dziewiczej Kostaryki pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
Jeśli chcesz się wybrać na wakacje, to mamy teraz idealna porę. Ale gdzie wyjeżdżać? Może w obrębie polski znajdziemy coś ciekawego? Z pewnością, ponieważ mamy wiele ciekawych miejsc. C jednak, jeśli już ktoś zwiedził większość naszego kraju i teraz chce wyjechać do jakiegoś całkowicie odmiennego państwa? Najlepiej jest polecieć w tropiki. Znajdziemy tam nie tylko doskonały klimat, ale także doskonałe jedzenie, dzikie lasy deszczowe oraz, mnóstwo rodzajów zwierząt jak np. tukanów, małp czy pięknych motyli.

Jak wygląda sprawa podróży? Przede wszystkim, najlepiej jest poszukać tanich lotów, aby znaleźć się na miejscu po jak najmniejszej linii oporu. Znajdziemy je na stronach biur podróży, a także na witrynach linii lotniczych. Pamiętaj także, że musisz posiadać paszport, który jest ważny na 6 miesięcy do przodu. Nie wolno także zapominać o dodatkowej kwocie pieniędzy, którą trzeba uiścić podczas wylotu z kraju oraz przekraczania granicy. Zastanawiasz się czy warto oraz co można zwiedzić? Przyjrzyj się poniższym propozycjom.

POAS VOLCANO 

Jest to wulkan Kostaryki, których jest w całym państwie około czterdziestu ten, jest jednak jednym z najbardziej imponujących. Co najciekawsze jest on czynny, więc przeżyjesz przy jego zwiedzaniu emocje związane z towarzyszącym niebezpieczeństwem. Na jego karterem unosi si para. Zaraz po dotarciu na miejsce, będziesz miał okazję poczuć charakterystyczny zapach siarki, który pochodzi z wulkanu.

MONTEVERDE I SKY TREK

Jest to potężny las mglisty, który jest niezwykle zielony i bogaty we wszelkie rodzaje roślinności oraz zwierząt. Co najlepsze, nie przebywa się go zwykle normalnie, czyli ścieżkami w środku, ale górą. Przeżyjemy dzięki temu kolejny dreszczyk emocji, który będzie spowodowany spacerem mostami, które zawieszone są nad koronami drzew. Część drogi to także zjazd na linach. Jest to bardzo ciekawe i emocjonujące miejsce, gdzie będziemy słyszeć odgłosy dzikich ptaków oraz innych zwierząt.

WYBRZEŻE PACYFIKU I PÓŁWYSEP NICOYA

Jeśli poszukujesz rozrywki, to jest to doskonała część Kostaryki właśnie na takie zajęcia. Będziesz tutaj mógł nie tylko pluskać się w krystalicznie czystych wodach oceanu, ale także mógł skorzystać z innych atrakcji jak trekking, przejażdżki rowerem czy nawet jazda konna. Największą popularność zdobywają pacyficzne rejsy. Podczas nich można obserwować delfiny oraz żółwie, a także istnieje możliwość wynajęcia kajaku i udania się na leżącą nieopodal wyspę Chora. 

Artykuł Skarby dziewiczej Kostaryki pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
http://webfan.pl/2019/10/03/skarby-dziewiczej-kostaryki/feed/ 0
Wulkan Arenal http://webfan.pl/2019/10/02/wulkan-arenal/ http://webfan.pl/2019/10/02/wulkan-arenal/#respond Wed, 02 Oct 2019 09:27:43 +0000 http://webfan.pl/2020/06/08/wulkan-arenal/ Wiele z nas w dzisiejszych czasach zapomina o relaksie, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli nie mamy ani chwili dla siebie, to nie tylko stajemy się nerwowi i zmęczeni, ale także grożą nam przeróżne choroby, które związane są ze stresem i przemęczeniem. Ja temu wszystkiemu zaradzić? Oczywiście,

Artykuł Wulkan Arenal pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>

Wiele z nas w dzisiejszych czasach zapomina o relaksie, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jeśli nie mamy ani chwili dla siebie, to nie tylko stajemy się nerwowi i zmęczeni, ale także grożą nam przeróżne choroby, które związane są ze stresem i przemęczeniem. Ja temu wszystkiemu zaradzić? Oczywiście, poprzez chwilę wyciszenia oraz odpoczynku. Najlepiej, robić sobie takie chwile, co jakiś czas. Co, jeśli pracy mnóstwo, a czasu mało? Można zacząć od krótkich chwil w domu. Możemy np. wziąć gorącą kąpiel oraz dodać do wody soli odprężających lub tez olejków eterycznych.

Jest to jednak sposób na relaks w domu. Znacznie lepiej jest zrobić obie dłuższy urlop, który pozwoli nam całkowitą regenerację oraz odbudowę nie tylko ciała, ale także ducha. Najlepszym na to sposobem jest lot od ciepłych krajów. Co jeśli mamy mały budżet? Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest dozbieranie pieniędzy lub szukanie takich ofert, które nie będą bardzo drogie i wystarczy taka kwota, jaką posiadasz. W taką podróż, jeśli nie znasz języka, najlepiej nie wybierać się na własną rękę. Pomoże nam w tym biuro podróży. Jednak jak wiadomo, takie oferty są dość drogie. Ale nie zawsze, ponieważ można często trafić na okazje i promocje. Musimy, więc, być na bieżąco z informacjami dotyczącymi wyjazdów do ciepłych krajów. A co z bagażem? Prawdopodobnie będzie on musiał być nieduży. Nie jest to jednak problem, ponieważ jeśli lot będzie do Kostaryki, to nie trzeba nam dużo ciepłych ciuchów, ale raczej przewiewne i wygodne. Jest tam ciepło i zielono, ale może także popadać deszcz, a więc trzeba się zaopatrzyć w ciuchy letnie oraz połaszcz przeciwdeszczowy, w przypadku zwiedzania.

Atrakcje Kostaryki

Co mogę zwiedzić na Kostaryce? Oczywiście, to, z czego jest ona sławna, czyli wulkany. Co najciekawsze, niektóre z nich są nadal aktywne, więc będzie podróży towarzyszyć dreszczyk emocji. Najlepsze jednak jest zwiedzanie tego wulkanu, który należy do największych na Kostaryce. Mowa tu o wulkanie Arenal, który ma dość pokaźne rozmiary, ponieważ mierzy 1670 m. n. p. m. bardzo często, organizowane są wycieczki zarówno na sam wulkan jak i w jego tereny. Mimo iż, jest to niebezpieczne, to wywołuje ogromne emocje, a więc tej atrakcji nie wolno omijać, ponieważ później będziemy żałować, że nie zwiedziliśmy go i nie skorzystaliśmy z tak doskonałej okazji. Pamiętaj tylko, aby zabrać ze sobą aparat, który uwieczni tak piękny widok. 

Artykuł Wulkan Arenal pochodzi z serwisu Poradnik turystyczny.

]]>
http://webfan.pl/2019/10/02/wulkan-arenal/feed/ 0