• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Czy warto korzystać z BLIKa?

Czy warto korzystać z BLIKa?

Współczesna bankowość rozwija się bardzo dynamicznie. Mimo, że pojawia się coraz więcej cyfrowych innowacji, istnieje grupa, która wciąż uważa, że tradycyjna gotówka to najlepszy sposób płatności. W naszym artykule przekonujemy, że osoby te nie tylko są w błędzie, ale rezygnują również z wielu ciekawych udogodnień i okazji. Jedną z bardziej innowacyjnych i ciekawszych form płatności jest BLIK. O co chodzi?

Nowe metody płatności online są niezwykle popularne, szczególnie wśród młodszych użytkowników. Polacy są ciekawi nowości, o czym świadczy fakt, że aż 6 miliona użytkowników docenia zalety BLIKa. Warto zatem przybliżyć ten sposób płatności tym bardziej, że ostatnio coraz więcej o nim słychać. Opisujemy w jakich sytuacjach BLIK ułatwić może realizację transakcji.

BLIK a płatność w sklepie stacjonarnym
Wiele osób przy pierwszym użyciu BLIKa nie była specjalnie zadowolona. Z czego to wynika? Jest to nowa metoda, tak więc testowanie jej pierwszy raz w sytuacji, kiedy śpieszymy się lub musimy szybko zrealizować płatność może być frustrująca. Jeśli mamy spotkanie a po drodze chcemy zrobić błyskawiczne zakupy, lepiej nie testować wtedy nowych rozwiązań. Najlepiej wybrać codzienną sytuację, która nie wiąże się z terminami czy długą kolejką za nami. Wcześniej również należy zainstalować aplikację na swoim telefonie. Sama metoda płatności jest bardzo szybka i po pierwszym razie, będziesz chętnie jej używał. W kolejce do kasy wyciągamy telefon i uprzedzamy, że zapłacimy przy użyciu BLIKa. Sprawnie logujemy się do aplikacji mobilnej swojego banku, która generuje kod. Sprzedawca udostępnia nam wówczas terminal, aby autoryzować transakcję. Teraz następuje przetwarzanie, a następnie na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja z danymi płatności i opcją jej zatwierdzenia. Przypomina to płatność kartą z koniecznością podania PINu. Oczywiście nie jest to najszybsza forma płatności w sklepie stacjonarnym, ale BLIK ma o wiele więcej funkcjonalności – jego zaletą jest to, że za jego pomocą zapłacimy dosłownie w każdej możliwej formie.

BLIK a wypłata z bankomatu
Wśród fanów płatności online jest wielu zwolenników posiadania przy sobie gotówki zawsze i wszędzie. Chodzi o niewielkie sumy, które lepiej mieć w portfelu, ponieważ nie wiadomo kiedy może się przydać. Najczęściej chodzi też o możliwość szybkiego podjęcia gotówki w sytuacji kryzysowej i tutaj również pomaga BLIK. Jeśli okaże się, że portfel zostawiliśmy w domu, zawsze możemy wypłacić gotówkę BLIKiem. Jest to więc wypłata pieniędzy bez użycia karty, co jest ogromny atutem BLIKa. Do tego cały proces przebiega bardzo sprawnie i intuicyjnie. Dzięki tej komfortowej metodzie nie musimy wyciągać portfela z całą jego zawartością, a w zamian możemy wykonać kilka kliknięć na ekranie naszego telefonu.

BLIK a płatność za zakupy w Internecie
Kolejną sytuacją, w której BLIK spisuje się świetnie są płatności za zakupy w Internecie. Dotychczas cały proces wymagał ode nas wiele skupienia – trzeba wybrać swój bank, a po przekierowaniu na jego stronę wpisywać login i hasło i czekać na smsa z kodem autoryzacyjnym. Teraz z BLIKiem całość przebiega zdecydowanie szybciej i sprawniej. To jednak nie koniec możliwości aplikacji. Otóż BLIKa możemy użyć bez podawania kodu. Wystarczy, że dodamy dany sklep do zaufanych w aplikacji mobilnej, a kolejna transakcja zostanie zaakceptowana już tylko za pomocą potwierdzenia wymaganego przez twój bank.

BLIK a przelew na numer telefonu
BLIK ułatwia również wykonywanie przelewu na numer telefonu. W sytuacji, gdy chcemy rozliczyć się ze znajomymi za weekendowy wypad na miasto, nie musimy już prosić o dane do przelewu, wystarczy, że podamy ich numer telefonu.

Udostępnij:

Zobacz