• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Czy w sieci możemy płacić w ratach?

Czy w sieci możemy płacić w ratach?

Otóż jak najbardziej. Dzisiejszy rynek e-commerce rozwija się wyjątkowo dynamicznie, co zmusiło e-przedsiębiorców do opracowania nowych i atrakcyjnych sposobów nabywania towarów w sieci. Każdy e-sklep chcący z powodzeniem konkurować z najlepszymi, powinien wprowadzać najnowsze innowacje w obszarze płatności online. Rosnące wymagania e-konsumentów sprawiają, że bacznie zwracają oni uwagę na takie rzeczy jak jakość obsługi, czas dostawy i elastyczne metody płatności. Dogodną nowością jest wprowadzenie rozwiązanie oferowanego między innymi przez Dotpay. Mowa o płatnościach ratalnych online.

E-sklepy, konkurujące ze sobą o wybrednych klientów, nieustannie próbują zwiększyć swoją sprzedaż. Stąd pomysł na wdrożenie opcji zakupu na raty. Poprzez to narzędzie, e-przedsiębiorcy mogą budować silniejszą pozycję na rynku. Dzięki systemowi Dotpay, klienci mogą kupować na raty towary i usługi już od 300 zł. Opcja ta sprawdzi się świetnie w sklepach z markową odzieżą lub elektroniką. Zasadniczo chodzi o te branże, gdzie to sami klienci podejmują decyzję o zakupie ratalnym. Wprowadzenie takiego narzędzia skutecznie przyciągnie nowych klientów, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakupy od ręki, jednak chętnie nabędą dany produkt po rozłożeniu należności na wygodne raty. Koniec końców dla e-przedsiębiorcy jest to kolejny klient, który nabywa jego towar.

Jak to działa?
Instalacja opcji płatności ratalnych w e-sklepie przebiega bardzo prosto. Dotpay udostępnia wiele wtyczek i modułów, które pozwalają na szybkie wdrożenie rozwiązania w większości popularnych silników stosowanych przez e-przedsiębiorstwa. Oprogramowanie obsługujące płatności ratalne w e-sklepie będzie oferować klientowi możliwość kalkulacji rat, co ułatwi podjęcie rozsądnej decyzji o zaciągnięciu takiego zobowiązania. Sam proces udzielenia pożyczki przebiega w całości przez Internet. Od klienta nie wymaga się opuszczenia domu, wypełniania dokumentów lub ich wysyłania. Wysokość tak udzielonej pożyczki waha się między 300 zł a 20 000 zł. Co do okresu spłaty należności to może on wahać się między 3 miesiącami a 3 latami. 

Dwie możliwości
Dotpay operuje dwoma systemami ratalnymi. Pierwszy to eRata, która obsługiwana jest przez Dotpay oraz Alior Bank. Drugi system ratalny to mRaty, który obsługuje mBank. Należy podkreślić, że oferta jest w pełni bezpieczna dla obu stron transakcji. E-przedsiębiorca może być pewny wypłaty należności za sprzedaż produktu, a klient zyskuje pewność, że współpracuje z doświadczoną firmą, oferującą przejrzyste warunki kredytowania oraz otrzymuje upragniony produkt. 

Udostępnij:

Zobacz