• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

System rat online. Jak tradycyjne rozwiązania sprawdzają się w sieci?

System rat online. Jak tradycyjne rozwiązania sprawdzają się w sieci?

Zakupy w Internecie stały się naszym hobby, sposobem spędzania wolnego czasu, okazją do relaksu. Od razu doceniliśmy zalety kupowania w sieci. Przede wszystkim wygodę i szybkość takich transakcji. Dosłownie w jednej chwili możemy stać się posiadaczami wymarzonych butów, najnowszej książki ulubionego pisarza czy nowoczesnego modelu smartfona, który niedawno pojawił się w sprzedaży. Nic dziwnego, że zwolenników zakupów internetowych nie brakuje. Wręcz przeciwnie, cały czas ich przybywa. 

Branża e-commerce stała się jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin handlu. Konkurencja w związku z tym jest ogromna. Każdy sprzedawca stara się wyróżnić. Niektórzy ciekawą ofertą, inni atrakcyjnymi cenami, jeszcze inni innowacyjnymi metodami płatności. Polski pośrednik Dotpay wprowadził na rynek bardzo interesującą formę płatności, która z pewnością pozwala zwiększyć konkurencyjność sprzedawców. To system rat online. Zakupy ratalne można teraz szybko i sprawnie przenieść do wirtualnego świata. 

Raty online odpowiedzią na oczekiwania klientów
Czy zdarzyło wam się kiedyś oglądać w sklepie internetowym produkt, który bardzo was zainteresował, ale niestety sytuacja finansowa nie pozwoliła na jego zakup? W sklepie tradycyjnym zapłacilibyście za niego w ratach. W sieci nie było takiej możliwości. Do czasu! Pojawił się Dotpay ze swoim fantastycznym rozwiązaniem! To dokonała odpowiedź na potrzeby klientów, którzy nie są w stanie wydać jednorazowo na zakupy dużej kwoty. Spłata należności w odpowiednich ratach rozłożonych w czasie jest bardzo kusząca. Możemy tak zaplanować swoje wydatki, aby co miesiąc wygenerować mniejsze sumy i jednocześnie cieszyć się od razu zakupionym na raty produktem. 

E-raty to wygodna forma płatności
Klienci korzystający z e-rat wskazują na korzyści takiego rozwiązania. Jedną z podstawowych jest niewielka liczba formalności. Klient wybierając spłatę w ratach, musi jedynie podać kilka podstawowych danych. Składanie wniosku kredytowego odbywa się za pośrednictwem Internetu. To Dotpay płaci danemu sprzedawcy za towar, a e-klient otrzymuje określony czas na spłatę zaciągniętej w ten sposób pożyczki. Trzeba podkreślić, że raty online nie wiążą się z żadnymi odsetkami. Ogromnym plusem jest możliwość zwrotu zakupionego towaru, jeśli okazuje się, że konsument nie jest niego zadowolony. Z systemem rat internetowych można spotkać się w coraz większej liczbie sklepów online, zwłaszcza tych, które oferują sprzęt elektroniczny czy sprzęt AGD. 

E-raty, a wzrost potrzeb e-klientów
E-konsumenci mają coraz większe potrzeby i wymagania wobec sklepów internetowych. Jeśli regularnie dokonują zakupów w sieci oczekują wygodnych form transakcji oraz elastyczności wobec swojej zmieniającej się sytuacji finansowej. To, że w danym momencie klient nie posiada większej gotówki, nie oznacza, że nie będzie w stanie spłacić danego produktu dzieląc kwotę zakupu na mniejsze części. Sklep, który daje taką możliwość przyciąga do siebie użytkowników zainteresowanych zakupami ratalnymi. Tacy klienci chętnie wracają do danego sprzedawcy. Co więcej, będą polecać go innym. Stała baza zaufanych klientów to w dzisiejszych czasach prawdziwy skarb.

 

Udostępnij:

Zobacz