• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Płatności gotówkowe. Dlaczego wciąż znajdują się w ofercie Dotpay?

Płatności gotówkowe. Dlaczego wciąż znajdują się w ofercie Dotpay?

Rosnąca liczba transakcji bezgotówkowych wcale nie wyparła gotówkowych form płatności. Wciąż jeszcze cieszą się one sporym zainteresowaniem Polaków. Korzystają z nich przede wszystkim osoby starsze oraz tradycjonaliści, dla których gotówka w portfelu jest wyznacznikiem poczucia pewności i bezpieczeństwa. Płatności gotówkowych używamy bardzo często do opłacania comiesięcznych należności za prąd, gaz czy wodę. Opłaty za te media dokonujemy głównie w stacjonarnych placówkach. Stąd pomysł Dotpay, znanego polskiego dostawcy usług płatniczych, by swoją ofertę poszerzyć o płatności gotówkowe.

Trudno się mu dziwić, biorąc pod uwagę statystyki. Na 70 milionów faktur opłacanych comiesięcznie przez Polaków, zaledwie 10 % regulowanych jest drogą internetową. Pozostałe 90 % to płatności gotówkowe! Istnieje, zatem ogromne pole do zagospodarowania. Pozostaje jedynie przekonać klientów, by płatności gotówkowych nie dokonywali na poczcie, w supermarkecie czy banku, ale korzystając z nowoczesnych technologii. 

Preferencje płatnicze Polaków
Ogromna część Polaków, aby uregulować należności finansowe udaje się do okienka pocztowego. Jednak płatności elektroniczne już wywarły pewien wpływ na nasze zachowania płatnicze. E-przelewy wyrastają na ogromną konkurencję tradycyjnych płatności gotówkowych. Wiąże się to przede wszystkim z komfortem, jakie zapewniają nowoczesne metody płatności. O wiele wygodniej jest przecież zapłacić rachunek za telefon siedząc na kanapie i popijając popołudniową kawę. Dotpay wyszedł jednak na wprost potrzebom wspomnianych tradycjonalistów, proponując rozwiązanie usprawniające płatności tym, którzy wciąż chcą płacić gotówką. W serwisie uruchomione zostały płatności gotówkowe, których podstawowym zadaniem jest szybkie i sprawne wygenerowanie pocztowych druków przelewu. Taki druk możemy zapisać, wydrukować i uiścić opłatę na poczcie, w banku oraz w niektórych punktach handlowych takich, jak Żabka czy FreshMarket. 

Kliecie, zwróć uwagę na prowizje! 
Wybór placówki za pośrednictwem, której regulujemy płatności jest bardzo ważny. Zależy od niego, bowiem prowizja, jaką przyjdzie nam zapłacić. Niejednokrotnie może nas ona zaskoczyć swoją wysokością. Na przykład płacąc na poczcie rachunek na kwotę niższą, niż 1000 zł każdorazowo zapłacimy 2,50 zł prowizji. Jeśli kwota 1000 zł zostanie przekroczona, Poczta Polska pobierze aż 0, 5 % całej należności. Oznacza to, że płacąc rachunek wysokości 1500 zł, będziemy musieli zapłacić 7,5 zł. prowizji! Z podobnymi opłatami wiąże się regulowanie należności w bankach, choć tu wiele zależy od indywidualnej oferty. Okazuje się, że o wiele niższe prowizje obowiązują we wspomnianych marketach, które mają jeszcze jedną zaletę. Z reguły znajdują się bardzo blisko pełniąc rolę osiedlowych sklepików. 

Dotarcie do szerszej grupy klientów
Oferując gotówkowe formy płatności Dotpay dociera do jeszcze szerszej grupy klientów. Firma ta słynie zresztą z elastycznej oferty, którą można z łatwością dostosować do różnych grup klientów. Nasze zachowania płatnicze są przecież uwarunkowane rozmaitymi czynnikami. Ktoś, kto do tej pory nigdy nie korzystał z płatności elektronicznych, może nie mieć do nich zaufania. Możliwość wygenerowania druku przelewu już jest dla niego sporym osiągnięciem i ułatwieniem. Być może z czasem przekona się dzięki temu do bardziej nowoczesnych form płatności bezgotówkowych. 

Udostępnij:

Zobacz