• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Zamiast portfela – MasterPass!

Zamiast portfela – MasterPass!

Nasz świat nieustannie się zmienia. Co chwile pojawiają się nowe wynalazki, które mają za zadanie usprawnić nasze codzienne funkcjonowanie i sprawić, aby nasze życie było przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Starsze wersje rozmaitych urządzeń po jakimś czasie funkcjonowania wypierane są przez nowsze. Automatyzacja pewnych procesów sprawia, że czynności, które jeszcze niedawno zajmowały nam sporo czasu, dziś możemy wykonać w kilkadziesiąt sekund. Ogromnym przeobrażeniom ulega również rynek płatności online. Tutaj rzeczywiście tempo zmian jest ogromne. Jedno innowacyjne rozwiązanie goni kolejne, a klienci mogą wybierać spośród całej masy ciekawych opcji płatniczych. Dla przykładu serwis Dotpay, znany pośrednik płatności ma ich w swojej ofercie blisko 200! Do najnowszych należy rodzaj elektronicznego portfela – MasterPass. 

Dzięki tej metodzie możemy całkowicie zrezygnować z noszenia przy sobie kart płatniczych, o gotówce nie wspominając. Płacąc za towary czy usługi możemy wykorzystać urządzenie, które z reguły mamy pod ręką, czyli swój telefon komórkowy. Portfel w telefonie. Czyż nie jest to świetny pomysł? Nasz smartfon od dawna pełni przecież rozmaite funkcje. Jest odtwarzaczem plików muzycznych i plików wideo, czytnikiem książek, słownikiem, aparatem fotograficznym. Kolejna funkcja zdecydowanie poszerzy zakres jego możliwości i zwiększy atrakcyjności tego urządzenia. Zakładając indywidualne konto w systemie MasterPass będziemy mogli z łatwością zapłacić telefonem za obiad w restauracji, bilet w komunikacji miejskiej czy wejście do kina. Zapłacimy nim również za nasze zakupy sieci. 

Jak funkcjonuje MasterPass? 
Sama usługa jest pomysłem organizacji płatniczej MasterCard, która jest słynnym wydawcą kart płatniczych. Została wprowadzona w 2013 roku i działa podobnie, jak większość wirtualnych portfeli. Zakładając konto w systemie możemy do niego dodać dane dowolnej liczby kart. Mamy je zgromadzone w jednym miejscu, więc korzystanie z nich jest ułatwione. Usługą zostały objęte karty MasterCard, Maestro, American Express oraz Visa. Dane kart wprowadzane są do systemu w formie zaszyfrowanej. Osoby korzystające z tej metody płatności nie muszą, zatem obawiać się żadnych wycieków danych podczas ich przechowywania oraz przetwarzania. Chcąc dokonać transakcji wystarczy zalogować się na swoje indywidualne konto MasterPass podając m-PIN. Możemy to zrobić będąc w dowolnym miejscu na świecie, nie płacąc żadnej prowizji. 

MasterPass, a portfel wirtualny
Istnieje pewna różnica między zwykłymi portfelami wirtualnymi, a systemem Masterpass. Portfel wirtualny jest odpowiednikiem tradycyjnego portfela wypełnionego gotówką. MasterPass zastępuje natomiast portfel, w którym nosimy karty płatnicze. Jedno i drugie rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne. Typowe portfele elektroniczne są po prostu kontami, na których deponujemy określoną sumę, by móc korzystać z tych pieniędzy w trakcie zakupów w sieci czy płatności w punktach usługowych. MasterPass rozszerza te funkcjonalności o możliwość podpięcia kart i korzystania z nich w równie swobodny, szybki i bezproblemowy sposób.

Udostępnij:

Zobacz