• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Jak często zamawiamy jedzenie przez Internet?

Jak często zamawiamy jedzenie przez Internet?

Zakupy online odnoszą się nie tylko do nabywania gadżetów, kosmetyków oraz usług. W dobie popularyzacji branży e-commerce większość lokali gastronomicznych zaczyna chętniej promować jedzenie na dowóz i tego rodzaju usługi cieszą się rosnącą popularnością. Jak często więc zamawiamy jedzenie przez Internet? Z naszych obserwacji wynika, że średnio raz w miesiącu z tendencją rosnącą.

Co i gdzie zamawiamy?

Najczęściej zamawiamy zestawy obiadowe, które możemy odebrać po drodze do domu lub prosimy o dowóz we wskazane miejsce. Dużo rzadziej zamawiamy jedzenie bezpośrednio do miejsca pracy, a średni czas oczekiwania na wykonanie usługi nie przekracza jednej godziny. Co ciekawe to fakt, że póki co jeszcze nie jesteśmy gotówki do płatności online, bo choć często finalizujemy takie transakcje "z góry", w 80% przypadków wolimy płatność w momencie odbierania jedzenia.

Zamawiając jedzenie przez Internet często wybieramy lokale gastronomiczne, które znamy lub które znajdują się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Na pożywienie wydajemy średnio od 20 do 30 złotych, a w przypadku zestawów rodzinnych (zamawiamy jedzenie po pracy dla całej rodziny) około 50 złotych.

Trend progresywny

Do zamawiania jedzenia przez telefon najchętniej przyznają się pracownicy korporacji. Zaraz po nich są sportowcy, którzy najczęściej korzystają z usług firm cateringowych. Mogą dzięki temu skupić się na aktualnych zajęciach, ponieważ dedykowane pożywienie przygotuje dla nich firma zewnętrzna. W ich przypadku dzienny koszt wyżywienia niemal zawsze przekracza 50 złotych. Z obserwacji środowiska wiemy również tyle, iż jest to trend progresywny i coraz więcej osób zamawia jedzenie przez Internet. Studenci, uczniowie szkół średnich i pracownicy biurowi w wolnych chwilach oddają się czynnościom okołozakupowym skupionym w okół jedzenia, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z trendem progresywnym.

Zamawianie jedzenia przez Internet to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu. Nie musimy się martwić obowiązkiem gotowania po pracy, bo firma cateringowa przygotuje dla nas wszystko, na co tylko mamy ochotę. Usługa okaże się też tańsza od wizyty w lokalu, gdyż na zrealizowanie e-zamówienia firma ma zazwyczaj dużo więcej czasu.

 

 

Udostępnij:

Zobacz