• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

W czasie pracy kupujemy online!

W czasie pracy kupujemy online!

Czasy, gdy w trakcie pracy nie mogliśmy korzystać z telefonów komórkowych, prywatnych skrzynek e-mail oraz komputerów osobistych minęły bezpowrotnie. Nowoczesne firmy dają sporo swobody swoim pracownikom, a oni odwdzięczają się większą efektywnością pracy. Z obserwacji środowiska i branży e-commerce wynika, że w czasie pracy chętnie kupujemy online! Co więcej - często zamawiamy przez Internet jedzenie i niekoniecznie adresatem jest nasze biuro. Zamawiamy bilety do kina, opłacamy miejsca parkingowe i regulujemy zaległe rachunki. W czasie pracy wykonujemy swoje obowiązki, ale gdy mamy chwilę dla siebie (przerwa) sporo czasu zajmują nam czynności okołozakupowe.

87% czasu spędzamy na czynnościach okołozakupowych

Co robi pracownik w czasie wolnym? Ano przegląda Internet, lecz nie w tej formie, w jakiej myślicie! 13% czasu zajmuje przeglądanie serwisów informacyjnych, zaś pozostałe 87% czynności okołozakupowe. Składają się na nie obserwacje sklepów, porównywanie cen produktów i czytanie ich opisów. Nawet zwykłe szukanie miejsca na wakacje jest czynnością okołozakupową, ponieważ planujemy na ten cel wydanie kilku groszy, więc decyzja o zakupie jest już podjęta i realizowana w czasie pracy.

Kupujemy online i płacimy ze stanowiska pracy

Osoby posiadające konto u operatorów szybkich przelewów online (np.Dotpay) podczas czynności okołozakupowych często przechodzą do finalizowania transakcji. Na takie zakupy najczęściej składa się nabycie multimediów, aplikacji mobilnych, kosmetyków oraz książek. Nie rzadko jest to muzyka, poszczególne części garderoby i gadżety elektroniczne. Finalizowanie płatności z poziomu stanowiska pracy staje się codzienną praktyką, gdyż nie potrzebujemy tokenu, aby móc zrealizować przelew za pośrednictwem szybkich płatności online.

A po czasie wolnym wracamy do pracy!

Po skończonych zakupach wracamy do swoich obowiązków i ten trend dotyczy niemal wszystkich kupujących w czasie pracy. To pokazuje, że Polska branża e-commerce ma się lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej!

A Wy? Kupujecie online w czasie pracy? Jeśli tak, to pochwalcie się ostatnim zakupem w komentarzach!

 

 

Udostępnij:

Zobacz