• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Jak bezpiecznie płacić w sieci?

Jak bezpiecznie płacić w sieci?

W ostatnim czasie sieć zalała fala nowych sklepów internetowych. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że od zeszłego roku możemy śmiało kupować transgranicznie (dzięki operatorom szybkich płatności online), co doprowadziło do szybkiego tempa rozwoju e-commerce. Skoro mowa o zakupach, to nie można przejść obojętnie obok płatności, które w chwili obecnej definiują uczciwość sklepów. O czym pamiętać dokonując e-zakupów i decydując się na płatność? O tym poniżej.

Przelew tradycyjny

Kilka miesięcy temu sieć opanowały wiadomości o oszustach, którzy napisali skrypt (wirusa) mający na celu podmienianie numerów kont. Osoby, które kopiowały numery z, np: faktury do swojego okienka płatności nie skupiały się na cyferkach i na zapytanie banku "czy przepisany numer rachunku jest poprawny?" zwykle odpowiadali "tak". W wielu przypadkach wystarczyła chwila, aby numer został podmieniony co doprowadzało do sytuacji, że pieniądze z konta zniknęły, a konsumenci zostawali z wiadomościami windykacyjnymi. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, należy zainstalować oprogramowanie antywirusowe, które będzie badać strony internetowe w poszukiwaniu potencjalnych wirusów mogących podmienić nam numer konta.

Błyskawiczne przelewy

Oszuści nie znaleźli sposobu na operatorów szybkich płatności i dlatego w chwili obecnej Dotpay (oraz podobne marki) oferuje najbardziej bezpieczne transakcje. Marka współpracuje ze wszystkimi bankami w Polsce i oferuje możliwość błyskawicznego zapłacenia za zakupy, nawet w czasie weekendu. Sklepy, które realizują takie płatności są odbierane jako uczciwe i warto tam dokonywać zakupów.

Jak płacić bezpiecznie?

Aby mieć pewność uczciwych transakcji należy korzystać tylko z takich sklepów, które oferują inne opcje płatności, niż przelew tradycyjny. Jest ich w sieci coraz więcej, ponieważ współpraca z operatorami pozwala na czerpanie większych zysków i możliwość sprzedaży w czasie weekendów. Czasem warto poświęcić więcej czasu na szukanie uczciwego sklepu, niż zostać oszukanym na transakcji, która wydawała się formalnością. 

 

Udostępnij:

Zobacz