• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Na co uważać, kupując prezent w sieci?

Na co uważać, kupując prezent w sieci?

Zakupy przez Internet często rozpoczynamy od nabycia prezentu dla znajomych, kogoś z rodziny lub sobie samemu. Tak przygodę z e-commerce, płatnościami internetowymi i ogólnie - zakupami zaczyna ponad połowa konsumentów. Zakupy możemy podzielić na kilka kategorii, lecz najbardziej szczególna odnosi się do prezentów, które mogą komuś sprawić radość lub poważnie wyprowadzić nas z równowagi. Jako, że w sieci nie brakuje oszustów, którzy na prezentowych interesach planują zbić miliony, dziś pokażemy Wam, jak szukać rzetelnych i uczciwych sklepów.

Uważaj na oszustów!

Spamerzy, czyli sklepy korzystające z e-mailingów często pozyskują klientów na zasadzie okazji cenowych. Oferują prezenty o początkowej wartości, np: 200 złotych za połowę ceny (a w rzeczywistości jest to trik polegający na dopisaniu do ceny bazowej niby starej, wyższej kwoty) i nie narzekają na chętnych. Warto sprawdzić regulamin takiego sklepu, a najlepiej dowiedzieć się wszystkiego o ich promocjach. Jeśli trwają one od miesięcy - nie warto kupować tam prezentu, bo możemy się naciąć.

Sposoby płatności

Nowoczesne i uczciwe sklepy oferują dużo kanałów płatności i współpracują z operatorami, np: Dotpay. Platformy, które w stopce mają umieszczone nieaktywne linki możliwości płatności powinny nas zaniepokoić. Rzetelne e-sklepy posiadają certyfikaty (Rzetelna Firma, Wiarygodna Firma, Wiarygodny Sklep itd.) i na ich podstawie możemy sugerować, że są uczciwe.

Dostawa towaru do domu

Jeśli w oglądanym przez Was sklepie nie widzicie kilku, a tylko jeden kanał dostawy towaru - powinno Was to zaniepokoić. Poważne sklepy współpracują z kurierami, pocztą oraz inpost i gwarantują dostarczenie towaru po 24 godzinach od złożenia zamówienia. Na podstawie metod dostawy często definiuje się sklepy uczciwe.

Jak nie dać się oszukać?

Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie sklepów, które są po prostu znane. One z uwagi na renomę nie mogą sobie pozwolić na żadne oszustwa, a ponadto mogą zaoferować rabaty jako motywacja do zakupów w przyszłości.

Zakup prezentu w sieci teoretycznie wydaje się prostą czynnością, ale to właśnie ta branża bywa ryzykowna zwłaszcza, jeśli chcemy zaoszczędzić. Pamiętając o powyższych wytycznych na pewno szybko znajdziecie rzetelny i uczciwy sklep!

 

Udostępnij:

Zobacz