• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Sprawdzone metody bezpieczeństwa na stronach sklepów internetowych

Sprawdzone metody bezpieczeństwa na stronach sklepów internetowych

W celu zwalczania oszustw takich, jak nieautoryzowany dostęp do danych, złośliwe oprogramowanie, czy wyłudzanie informacji sprzedawcy internetowi powinni wdrożyć najlepsze praktyki i środki bezpieczeństwa, aby chronić swój biznes i swoich użytkowników. Oto przykłady niektórych niezbędnych środków bezpieczeństwa:

Zgodność z PCI DSS
Stworzony wspólnie przez główne firmy wydające karty kredytowe, standard bezpieczeństwa danych kart płatniczych (PCI DSS) to zestaw zasad i procedur optymalizujących bezpieczeństwo płatności za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Procedury te obejmują metody ochrony danych kart kredytowych, szyfrowania, wdrażania oprogramowania anty-malware, a także bieżące monitorowanie i analizę ryzyka. Jednym z najlepszych sposobów uzyskania wymaganego poziomu monitorowania i zgodności jest współpraca z dostawcą usług płatniczych, który ma już certyfikację PCI DSS i który może udostępniać hostowane strony płatności, zabezpieczone wiodącymi technologiami.

HTTP przez SSL (HTTPS)
Protokół Hypertext Transfer Protocol z protokołem SSL (Secure Sockets Layer), czyli HTTPS umożliwia bezpieczne przesyłanie danych. Uważana za konieczną dla zgodności ze standardami PCI, certyfikacja SSL szyfruje i zabezpiecza wszystkie poufne informacje przesyłane przez Internet, chroniąc przed podsłuchem i atakami typu "man-in-the-middle". Dane są renderowane, jako nieczytelne dla wszystkich, z wyjątkiem serwera docelowego, zapewniając w ten sposób wysoki poziom bezpieczeństwa. Protokół SSL nie musi być zintegrowany ze wszystkimi stronami internetowymi, tylko z tymi, które zawierają poufne informacje.

Dwuetapowe uwierzytelnianie / tokenizacja
Uwierzytelnianie dwuetapowe wymaga od użytkownika dostarczenia dwóch sposobów identyfikacji, takich jak nazwa użytkownika lub hasło i kod, który został odebrany za pośrednictwem SMS-a na telefonie komórkowym użytkownika. Łącząc metodę identyfikacji haseł z unikalnym kodem ograniczonym czasowo, transakcje wyposażane są w dodatkową warstwę zabezpieczeń. Tokenizacja chroni poufne informacje, takie jak dane dotyczące kart kredytowych, zastępując je losowymi tokenami tak, aby nie można ich było odczytać, jeśli zostały przechwycone lub skradzione. Dane mogą być odczytywane tylko przez autoryzowaną stronę trzecią, na przykład przez dostawcę tokenizacji lub przez procesor płatności.

Bardzo ważne jest, aby sprzedawcy wprowadzali powyższe praktyki w celu zapewnienia bezpiecznych transakcji na swoich stronach. Płatności online, jeśli są wykonywane prawidłowo, w rzeczywistości są bardziej bezpieczne, niż płatności tradycyjne.

 

Udostępnij:

Zobacz