• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Sklep stacjonarny vs Internetowy - które rozwiązanie jest tańsze?

Sklep stacjonarny vs Internetowy - które rozwiązanie jest tańsze?

Czy kupowanie w sieci jest tańsze od zakupów stacjonarnych? W wielu przypadkach okazuje się, że jak najbardziej tak! W dobie szybkiego rozwoju branży e-commerce Polacy chętniej kupują w sieci i co więcej - wydają na ten cel coraz więcej pieniędzy. Postanowiliśmy zagłębić się w ten temat i sprawdzić, w jakich przypadkach zakupy w Internecie wydają się tańsze od stacjonarnych. Zapraszamy do lektury!

Zakupy w sieci - więcej towarów, niższa marża

Sklepy internetowe nie muszą mieć towaru na miejscu, jak to bywa w przypadku punktów stacjonarnych. Jako, że e-sklepy zwykle wysyłają towar na drugi dzień od zamówienia, mogą sobie pozwolić na ustalenie niższej marży, ponieważ nastawiają się na masową sprzedaż produktu. Dzięki temu zakup telewizora w sieci będzie tańszym rozwiązaniem od wizyty w punkcie stacjonarnym. Porównując ofertę nowego urządzenia pomiędzy e-sklepem, a np: Media Expert - taniej wyjdzie nam zamówić towar z Internetu. Jedynym minusem tego rozwiązania będzie 24-48 godzinne oczekiwanie na dostarczenie towaru do domu.

Za zakupy w sieci nie musimy płacić od razu

Sklepy, które współpracują z operatorami szybkich płatności online jak Dotpay często oferują błyskawiczne dostarczenie towaru (np. aplikację mobilną) bez konieczności natychmiastowego uregulowania rachunku. Taka usługa nazywa się "płatnością odroczoną" i pieniądze zamiast od klienta, najpierw są "ściągane" od operatora. Konsument ma 14 dni na przelew środków na swoje konto u operatora szybkich płatności online. To sprawia, że e-zakupy są coraz popularniejsze, bo nie musimy posiadać środków, aby móc kupować online.

Szybkie dostarczenie towaru

Zakupy w sieci są tańsze, lecz ich jedynym minusem (nie w każdym przypadku) jest oczekiwanie na dostarczenie towaru do domu. Co ciekawe to fakt, że coraz więcej e-sklepów współpracuje z firmami kurierskimi, czym gwarantują dostarczenie towaru w 24 godziny. Przypuszczamy, że w ciągu kolejnego roku przy okazji zakupów "porannych" być może dostarczenie towaru będzie możliwe jeszcze tego samego dnia.

Najtańszym rozwiązaniem zakupowym będzie korzystanie z e-sklepów. Dzięki temu mamy większy wybór produktów, możliwość błyskawicznych płatności oraz pewność, że zakupiony towar otrzymamy w około 24 godziny po zaksięgowaniu wpłaty. 

 

Udostępnij:

Zobacz