• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Ile Polacy wydają na e-zakupy?

Ile Polacy wydają na e-zakupy?

Kupowanie w sieci staje się coraz popularniejsze, bo w ten sposób nie tylko możemy zaoszczędzić, ale ponadto mamy dużo większy wybór towarów, niż w punktach stacjonarnych. Polacy bardzo polubili e-zakupy i średnio wydają na ten cel około 80 złotych miesięcznie. Obserwując środowisko kupujących wyraźnie widać, że nie wyróżnia się żadna grupa wiekowa. Zarówno młode osoby, jak również seniorzy chętnie korzystają z e-platform, kupują i realizują płatności poprzez szybkie przelewy online.

Kupujemy głównie multimedia

Aplikacje mobilne, gry, muzyka oraz filmy należą do grupy najchętniej kupowanych. Średni koszt aplikacji oscyluje w okół 10 złotych, filmu - 39 złotych, zaś muzyki - od 3 do 9 złotych. Do nabywania multimediów najczęściej przyznają się osoby w grupy wiekowej 25-34, którzy w ten sposób budują swoją bibliotekę video.

Rzadko płacimy przelewem tradycyjnym

Z uwagi na fakt, że przelew tradycyjny zwykle się księguje po około 24 godzinach, Polacy chętnie wybierają te sklepy, które współpracują z operatorami szybkich płatności online. Firmy takie jak Dotpay mają aż 140 kanałów płatności i umożliwiają błyskawiczne płatności, które księgują się u odbiorcy na kilka chwil po zdefiniowaniu przelewu. To wpływa na rozwój branży e-commerce i świadomość konsumentów, którzy dzięki temu wydają na zakupy więcej.

Płatności odroczone

Polacy kupują chętniej zwłaszcza wtedy, gdy ich platforma umożliwia płatności odroczone. Wspomniany wyżej Dotpay posiada taką usługę i polega ona na zrealizowaniu płatności przez operatora, który daje konsumentowi 14 dni na uregulowanie rachunku na swoim koncie. Innymi słowy - jeśli nie mamy pieniędzy na zakupy, to operator zapłaci za nas pod warunkiem, że w ciągu dwóch tygodni zwrócimy kwotę zakupu wraz z nisko oprocentowaną marżą.

Wydajemy na zakupy coraz więcej, ponieważ jesteśmy świadomi płatności internetowych, którym ufamy. Choć na chwilę obecną mediana wydawanych kwot nie przekracza 80 złotych miesięcznie, w przyszłości może się zmienić.

 

Udostępnij:

Zobacz