• Lata doświadczeń w biznesie
  • kontakt@webfan.pl

Nasz raport: Polacy coraz chętniej kupują w sieci

Nasz raport: Polacy coraz chętniej kupują w sieci

Rok 2016 upływa pod znakiem zakupów w Internecie. Coraz więcej Polaków deklaruje, że ma zamiar w roku bieżącym dokonać przynajmniej jednej transakcji ze sklepem online. Na chwilę obecną ponad 47% konsumentów regularnie kupuje w sieci, zaś 33% deklaruje, że zrobi to jeszcze przed końcem roku. Postanowiliśmy zbadać środowisko kupujących e-commerce i sprawdzić, jakie mają zapatrywania na e-zakupy.

Sklep definiują kanały dostępu

Konsumenci najchętniej wybierają te sklepy, które umożliwiają im błyskawiczne uregulowanie rachunków za zakupy. Platformy, które współpracują z operatorami szybkich płatności (Dotpay, PayU, PayPal) notują większe obroty od tych, które oferują jedynie przelewy tradycyjne. W związku z tym zostają nieco w tyle i przewidujemy, że jeśli nie dostosują płatności do klientów, to być może nie przetrwają na rynku e-commerce do końca tego roku.

Kupujemy, ale nie zawsze płacimy

Usługa o nazwie "płatności odroczone" odnosi się do sytuacji, gdy kupujemy produkt, otrzymujemy go błyskawicznie, ale nie płacimy za niego tego samego dnia. To operator pokrywa za nas zobowiązanie, a my mamy 14 dni na uregulowanie należności operatorowi. Ta usługa staje się coraz popularniejsza i widać to na przykładzie aplikacji mobilnych, które możemy kupić, np: w sobotę wieczorem i korzystać z niej na chwilę po zrealizowaniu płatności odroczonej.

Kupujemy, bo lubimy oszczędzać!

Zakupy w Internecie są oczywiście tańsze od stacjonarnych i ich jedynym minusem jest tylko ta sytuacja, gdy musimy czekać na zamówiony towar. Nie bywamy z tego powodu źli, bo jeśli możemy zaoszczędzić, np: na telewizorze - około 300-400 złotych, to 24 godziny czekania na kuriera nie powinno nas deprymować.

Kupujemy w sieci coraz chętniej i ten trend powinien być tylko progresywny. Z roku na rok przybywa uczciwych e-platform sprzedażowych, które nie tylko zapewniają oszczędność, ale bezpieczeństwo transakcji i błyskawiczne realizowanie płatności. 

 

Udostępnij:

Zobacz