Atrakcje turystyczne 7 czerwca 2020

Laguna BotosWiększość ludzi marzy o tym, żeby wypocząć na jakiejś gorącej wyspie, wylegując się na plaży i podziwiając dziką przyrodę. Nie każdy jednak może sobie na takie luksusy pozwolić. Jeśli jest się samemu lub z druga połówką, to zbieranie na wakacje, nie jest złym pomysłem i może udać się w krótki okres czasu. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli ma się na przykład dwoje dzieci. Jeśli są one większe, to nie mamy się, co martwic, ponieważ podróż nie będzie dla nich problemem, jedynie, co, to potrzebujemy więcej pieniędzy na podróż, a co za tym idzie, dłużej je zbieramy.

Duo ciężej, wybrać się na wakacje jest wtedy, kiedy pociechy są jeszcze małe i nie bardzo wiedzą, co się dzieje i gdzie jedziecie. Jeśli chcemy się wybrać do gorących krajów, to nie dotrzemy tam samochodem czy pociągiem, ale trzeba poszukać samolotu. Najlepiej jest czekać na jak najlepsze okazje w biurach podróżniczych lub na tanie linie. Posiadając konto na mediach społecznościowych, nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem takich ofert, ponieważ często biura mają tam swoje konta i informują o różnych promocjach. Będąc na bieżąco z takimi ofertami, możemy złapać bardzo dobrą okazję na wyjazd.

Zastanówmy się jednak czy podróż samolotem jest dobra, jeśli posiadamy dwójkę małych dzieci. Lecąc na drugi koniec świata podróż trwa kilkanaście godzin i niekiedy trzeba brać pod uwagę także przesiadki. Podczas lotu, nie mamy gdzie przebrać malucha, ani tez jak nakarmić, gdyż na pokład samolotu płynów nie wniesiemy. Dlatego też, niekiedy lepiej jest zaczekać aż malce podrosną i wtedy dopiero się wybrać. Ale gdzie jechać? Na jaką podróż zbierać pieniądze?

Wygasły wulkan i piękno przyrody

Bardzo ciekawym miejscem może być Kostaryka. Na szczególną uwagę zasługuje Laguna Botos. Jest to cudowne jeziorko, które znajduje się w kraterze po wygasłym wulkanie. Ma piękny błękitny kolor, a dookoła możemy cieszyć oczy wspaniałymi lasami, których drzewa porośnięte są malowniczymi storczykami. Nad lagunę, dobrze jest się wybrać wraz z wycieczką, która zazwyczaj porusza się autokarem. Mamy wtedy zapewnionego przewodnika, który opowie nam nieco o historii wulkanu.

Kostaryka, zachwyci nas także piaszczystymi plażami oraz lazurowymi wodami. Wszędzie dokoła znajduje się dzika przyroda oraz kolorowe ptactwo i przeróżne, ciekawe gatunki zwierząt, których w naszym klimacie nie spotkamy. Jeśli mamy możliwość odwiedzenia tak pięknego miejsca, to nie mamy się, co zastanawiać, ale pakujmy walizki, bo samolot nie będzie czekał.