Atrakcje turystyczne 8 lutego 2020

TORTUGUERO – wszystko na temat tego regionuPoszukujesz miejsca na wymarzony urlop? Nie łatwo jest znaleźć takie miejsce, ponieważ mamy bardzo dużo rejonów, gdzie warto się wybrać. Jednak, dla każdego może być przypisany inny czas. Jeśli chodzi o urlop, to niekiedy bardzo trudno go dostać, nie mówiąc już o tym, żeby był to taki termin jak sami chcemy. Pracując w fabryce, gdzie trzeba bardzo szybko wszystko robić, a i tak jest zawsze za wolno, nie mamy możliwości wybrania sobie takiego terminu jak chcemy, ponieważ niekiedy może się okazać, że pół hali chce w tym samym momencie wolne. Tego żadna firma nie przetrwa, ponieważ nie może przestać pracować na dwa tygodnie. Dlatego, niekiedy zdarza się tak, że wolne mamy np. w październiku. I co wtedy?

W takich miesiącach, nie mamy, co oczekiwać pogody, ani żadnych ciekawych atrakcji w obrębie naszych granic czy nawet kontynentu. Bardzo często, towarzyszy nam już deszcz oraz chłód, który zaczyna doskwierać. Może się oczywiście okazać, że będzie pięknie, ale nie ma pewności, a szanse są znikome. Dlatego trzeba wybrać się do ciepłych krajów.

Tropiki, czyli plaże i dzika roślinność

Jeśli już zdecydowaliśmy, że chcemy jechać do ciepłych krajów, to się teraz musimy zastanowić, gdzie konkretnie. Bardzo atrakcyjne oferty posiada Kostaryka. Akurat wtedy, kiedy Ty masz urlop, to jest tam ciekawy okres czasu.

Dobrze, jeśli już mamy wybrany kraj, ale trzeba jeszcze znaleźć ofertę oraz spakować potrzebne rzeczy. Oczywiście podróż jest samolotem, ponieważ jest to najkrótszy i najszybszy sposób na dostanie się na Kostarykę. Najlepiej jednak znaleźć taki lot, który nam pozwoli na wydanie nieco mniejszych kwot pieniędzy, ponieważ przebywanie w terenach, gdzie jest inna waluta, może nas sporo wynieść. Dlatego też, śledźmy cały czas czy jakieś linie lotnicze nie maja bardziej atrakcyjnych promocji. Niekiedy zdarza się, że za małe pieniądze możesz przebyć pół świata. Skoro już znajdziemy okazję, to szybko rezerwujemy bilet i zaczynamy się pakować. Co zabrać? Przede wszystkim zwiewne ciuchy oraz płaszcz przeciwdeszczowy, ponieważ są to tropiki, a więc ulewa może nas dopaść.

Atrakcje Kostaryki

Gdzie można się wybrać w takim terenie? Przede wszystkim do Parku Narodowego Tortuguero. Jest to jednak z ciekawszych atrakcji, ponieważ należy do jednego z największych obszarów chronionych w tym kraju. 250 km od parku, znajdziemy także miasto San José.

Zastanawiasz skąd wzięła się tak niezwykłą nazwa parku? Pochodzi ona od żółwi, które w okresie od czerwca do października składają swojej jaja. Dla żółwi skórzastych, jest to jedno z ważniejszych miejsc. Jednak spotkamy tam nie tylko ich, ale także inne zwierzęta, które zachwycą nas swoimi kolorami oraz wydawanymi dźwiękami. Bardzo interesujące są tam np. małpy oraz różne gatunki ptaków.

Jeśli interesują nas popularne na tych terenach żółwie, to z powodzeniem możemy wybrać się do Muzeum Żółwi. Nie będziemy się tam z pewnością nudzić.