Atrakcje turystyczne 19 lipca 2019

Najbardziej znany wulkan na Kostaryce – Poas Volcano

 

 

Chciałbyś w końcu wyjechać gdzieś na wakacje? Jak wiadomo, życie w mieście, nie należy do najprzyjemniejszych. Oczywiście, jest to dość wygodna lokalizacja, ponieważ jeśli mieszkamy np. w centrum, to mamy wszędzie blisko. Bardzo często, mieszka się także obok piekarni, z której co rano dolatuje cudowny zapach pieczonych bułeczek. Jest on niekiedy zakłócany smrodem spalin, ale to zależy jak duże i zatłoczone jest miasto. Nawet, jeśli mieszka się w małym miasteczku, to często wskaźnik zanieczyszczenia powietrza i tak jest duży. Dużo ludzi marzy o tym, żeby powdychać czyste powietrze i wybrać się na wycieczkę.

 

 

 

Gdzie najlepiej jechać? To jasne, do gorących krajów. Gdzieś, gdzie będziemy mogli wypocząć leżąc na piaszczystej plaży, nurkować wśród zachwycającej rafy koralowej, a także, co nieco pozwiedzać i podziwiać przyrodę. Zawsze najpiękniejszym widokiem jest dżungla, gdzie rosną piękne kwiaty i potężne drzewa. W krajach, gdzie jest cały rok ciepło, spotkać możemy storczyki rosnące na drzewach, które u nas mogą rosnąc jedynie w doniczce. Mimo iż, każdy z nas ma je na swoim parapecie to i tak dużo większą atrakcją jest zobaczenie ich na łonie natury. Właśnie dlatego warto wybrać się na wyjazd do Kostaryki.

Jeśli nie mamy zbyt dużych środków na wyjazd, to trzeba pogodzić transport z pieniędzmi. Nie zawsze jest to łatwe. Dlatego najlepszym na to sposobem jest po prostu czatowanie na okazję, czyli poszukiwanie i bycie na bieżąco z liniami lotniczymi. Nie jest jednak łatwo ciągle sprawdzać oferty każdej linii. Dużo wygodniejsze jest posiadanie np. aplikacji, która by nas informowała o tym, co się na lotniskach pod tym względem dzieje. Posiadając konto na portalu społecznościowym, z pewnością znajdzie się ktoś, kto zadbał o to, żeby użytkownicy mogli widzieć wszelkie super oferty chociażby z biura podróżniczego. Posiadając takie informacje, nie musisz cały czas sprawdzać ile kosztuje poszczególny lot, ale wystarczy, że będziesz na bieżąco ze swoim kontem na social media, którego zapewne i tak sprawdzasz kilka razy dziennie.

Wulkany i dzika przyroda

Bardzo dobrym miejscem nie tylko na odpoczynek, ale także na podziwianie przyrody jest Ekwador oraz obecny na nim Poas Volcano. Jest on drugim na świecie największym kraterem, a jego rozpiętość wynosi 1,5 km. Na tym jednak nie kończą się jego zalety, gdyż jest to także najbardziej aktywny wulkan. Nie musimy się jednak obawiać w czasie podroży, ponieważ ostatni wybuch miał miejsce w 1996 roku, a więc 19 lat temu. Chcąc zwiedzić wulkan, najlepiej wybrać się wraz z innymi wycieczkowiczami. Na miejsce dowozi Cię wtedy autobus, który także później czeka na wszystkich turystów. Po drodze znajdziemy muzeum, które zachwyci nas swoimi eksponatami oraz pokaże piękno wyspy.

Przy samym wulkanie zobaczymy potężne ilości pary. Powstaje ona wskutek wpływającej do niego wody, która jest odparowywana przez temperaturę wulkanu. Na początku widzimy same obłoki unoszące się nad szczelinami, ale po chwili będzie można zauważyć jak chmura znika i ukaże się nam piękny krater.