Atrakcje turystyczne 17 kwietnia 2020

Park Sky Adventures MonteverdeChcesz w końcu wyrwać się z zatłoczonego miasta i trochę odpocząć? Nawet, jeśli marzysz o tym od dłuższego czasu, to nie zawsze możesz sobie na taki relaks pozwolić. Pierwszą przeszkodą jest zwykle nawał pracy. Zaś przeszkoda numer dwa, to urlop, o który nie raz trzeba się dość długo czekać, a później się okaże, że dostaniesz go wtedy, kiedy będzie brzydka pogoda. Jest na to jednak pewna rada. Jeśli uda Ci się zdobyć dłuższe wolne, to z powodzeniem możesz wyjechać przecież do ciepłych krajów. Jeżeli jednak jest to w zimie, to trzeba lecieć aż na drugą stronę kuli ziemskiej. Oznacza to, że do wolnego czasu, należy doliczyć także godziny, które są potrzebne na lot, ponieważ nie jest to krótka podróż, ale niekiedy trwa po kilkanaście godzin plus dwie przesiadki. Wszystko zależy od linii lotniczych oraz od tego, czy zdecydujesz się na bezpośredni przelot.

Jak nie płacić drogo za podróż? Najlepiej jest poszukiwać okazji oraz wszelkich promocji. Znajdziemy je na stronach linii lotniczych lub biur podróży. Jeśli nie mamy czasu na ciągłe śledzenie ofert, to dobrym sposobem jest poszukanie aplikacji na telefon, która nas będzie informować o tym, jakie są najlepsze okazje lub jeśli posiadamy konto na którymś z mediów społecznościowych, to możemy także znaleźć dużo ofert.

W przypadku, kiedy już mamy zarezerwowany lot i wiemy gdzie lecimy, to musimy przygotować niezbędny bagaż. Jak powinien on wyglądać? Przede wszystkim, biorąc pod uwagę klimat, trzeba nam zarówno ciuchy letnie, jak i te cieplejsze czy przeciwdeszczowe. Płaszcz przeciwdeszczowy jest w tym przypadku szczególnie ważny, gdyż w lasach tropikalnych jest zazwyczaj mokro. Przydadzą się także zamiast klapek, porządne buty, które pozwolą nam na poruszanie się po lasach.

Podniebne zwiedzanie

Wiesz już gdzie się wybieramy? Oczywiście, na Kostarykę. Park Sky Adventures Monteverde jest tam ogromną atrakcją, która przyciąga turystów, którzy chcą przeżyć przygodę, zapoznać się z dziką natura tropików, a także podziwiać przeróżne i wielobarwne gatunki ptaków. Park ten, jest jednym z najbardziej zielonych miejsc, jakie można spotkać. Jego mikroklimat jest także bardzo wyjątkowy, ponieważ jest bogaty we wszelkie najciekawsze stworzenia, a także posiada on świetną bioróżnorodność. Las deszczowy, można przemierzyć zarówno pieszo, jak i przy pomocy mostów, które są zawieszone nad nim oraz zjeżdżając na linach tuż nad koronami drzew. Jeśli chcesz nie tylko wypocząć, ale także dostarczyć sobie pokaźna dawkę adrenaliny, to jest to miejsce idealne dla Ciebie.