Poradnik turystyczny 25 listopada 2019

Wakacje w Kostaryce z dziećmi

 

 

Chciałbyś gdzieś wyjechać? Miejsc jest wiele. Każdy z nich gwarantuje świetną zabawę i mnóstwo przeżyć. Jest jednak pewna kwestia, czyli pieniądze. Niestety mając ich niedużo, ciężko wyjechać z kraju. Co więcej, jeśli myślisz o gorących krajach, to potrzebujesz jeszcze większy budżet, gdyż bilety są drogie. W przypadku, kiedy posiadasz jeszcze dzieci, musisz odłożyć znacznie więcej pieniędzy.

 

 

Jeśli nie chcesz przepłacać, powinieneś szukać tanich linii lotniczych, które oferują niekiedy bardzo atrakcyjne ceny. Weź jednak pod uwagę fakt, że bagaż będzie wtedy musiał być bardzo skromny. Jeśli chcesz być na bieżąco z ofertami przelotu, to powinieneś posiadać konto na social media, dzięki czemu będziesz miał na oku wszelkie promocje. Jeśli zdecydowałeś się na Kostarykę, to zapewne zadasz sobie podstawowe cztery pytania, na które odpowiedzi znajdziesz poniżej.

O czym pamiętać?

Jak wiadomo, nie jest to kraj należący do Europy, ale do Ameryki, a więc musimy posiadać paszport lub wizę. Jeśli jedziesz na krócej niż 90 dni, to nie musisz posiadać wizy, ale paszporty to obowiązek. Musi on mieć ważność, co najmniej 6 miesięcy przy wjeździe. Pamiętaj także, że niekiedy, potrzebne jest okazanie biletu powrotnego.  Nie zapominaj również, że trzeba posiadać ze sobą większą kwotę pieniędzy, ponieważ podczas wylotu, a także przekraczaniu granicy lądowej musimy wnieść opłatę.

Czy warto?

Jeśli jeszcze się zastanawiasz to nie ma, nad czym, ponieważ jest to bardzo piękny kraj. Większość jego powierzchni pokrywają góry, wulkany oraz dzikie lasy tropikalne. Ludzie są spokojni i mili, a jeśli się zgubisz lub będziesz czegoś potrzebować, to zawsze służą pomocą. Jeśli lubisz przyrodę i chcesz odpocząć w ciszy i ekologicznie, to warto odwiedzić to miejsce.

Co wziąć?

To, co musimy spakować do walizki, zależy od tego, w jakiej porze wybierzemy się na wakacje w Kostaryce. Jeśli będzie to pora sucha, to pakujemy letnie ciuch i zwiewne oraz klapki i w razie czego deszczówkę. W przypadku, kiedy decydujemy się na porę deszczową, to połaszcz przeciwdeszczowy jest obowiązkowy i bez niego ani rusz. Dodatkowo nie zapominamy o nieprzemakalnych i pełnych butach.

Jakie atrakcje wybrać?

Kostaryka jest przede wszystkim miejscem, gdzie podziwia się przyrodę. Do miast nie mamy się, co wybierać, ponieważ nie znajdziemy tam nic ciekawego. Dużo bardziej interesujące są Parki narodowe, które zachęcają mnóstwem różnych ptaków, motyli oraz niesamowitej roślinności. Warto także odwiedzić czynne wulkany, nad którymi unosi się para o charakterystycznym siarkowym zapachu.