Poradnik turystyczny 13 października 2019

Najlepsze hotele Kostaryki

 

 

Chciałbyś w końcu gdzieś wyjechać, ale sam nie wiesz gdzie? Sposobem na twoje zmartwienia może być Kostaryka. Dlaczego akurat tam? Przede wszystkim, dlatego, że jest to bardzo piękny kraj. Posiada on szczególnie bogata roślinność i większość jego części pokrytych jest dzikimi lasami tropikalnymi. Spotkamy tam cudowne kwiaty, które w Polsce może my kupić jedynie w doniczkach, a także mnóstwo niesamowitych zwierząt.

 

 

 

Nawet, jeśli jest tam pięknie, to niestety spać w lesie nie będziemy, trzeba, więc nie tylko dolecieć, ale także mieć gdzie nocować. Jeśli chodzi o przelot, to możemy szukać okazji na stronach linii lotniczych i wyszukiwać te, której są najbardziej atrakcyjne cenowo. Niekiedy możemy znaleźć oferty w tak śmiesznie małej cenie, że nawet w obrębie polski nie bylibyśmy w stanie się za także kwotę przemieszczać. Musimy jednak brać pod uwagę to, że wtedy mamy bardzo ograniczony bagaż i nie weźmiemy dużo rzeczy. Musimy, więc spakować tylko te najpotrzebniejsze.

Co do kwestii zakwaterowania, to najlepiej byłoby zarezerwować sobie hotel w Kostaryce już przed wyjazdem, ponieważ później będziemy musieli szukać. Jakie hotele należą do czołówki pod względem nie tylko wygody, ale także pięknych widoków? Przejrzyj poniższą listę, aby się dowiedzieć.

TACACORI ECOLODGE – Kostaryka – Alajuela

Jeśli jesteś fanem ekologii, to jest to miejsce idealne dla Ciebie. Co więcej, jest on całkowicie oddalony od hałasu i zgiełku, a więc możesz się cieszyć cisza oraz relaksem.  Co najlepsze lotnisko nie znajduje się daleko od hotelu, a więc zaraz po wyczerpującym locie, możesz odpocząć w pięknym miejscu i delektować się pięknem przyrody. Hotel, posiada kilka apartamentów, które składają się z prywatnych willi, które wykonane są wyłącznie a naturalnych surowców. Każdy domek, znajduje się w cudownym ogrodzie, który jest pełen roślinności. Jeśli będziesz miał ochotę na kawę na świeżym powietrzu, to możesz usiąść przy stoliku na werandzie, w którą jest wyposażony każdy apartament.

CLARO DE LUNA – Kostaryka – Monteverde

Kolejna propozycją jest hotel, który znajduje się na rodzinnym ranczo. Jest to niewielki hotel, ale za to piękny oraz otoczony zieloną i bujna przyrodą, a także górami Monteverde. Rezerwując apartament w hotelu, możemy zobaczyć, że posiada on widok na zatokę Oceanu Spokojnego. Wszystkie domki, zbudowane są z zapierającego dech w piersiach mahoniowego drewna, które doskonale się komponuje z wszechobecną naturą. Mimo iż jest to ranczo, to hotel posiada dostęp do Internetu a także restaurację.

 ARENAL OBSERVATORY LODGE & SPA – Kostaryka – Park Narodowy Arenal

Tym razem mamy do czynienia z hotelem, który jest położony nieopodal wulkanu Arenal. W pobliżu znajduje się piękne jezioro, a także zachwycający las tropikalny. Co więcej, możesz tu wypocząć z najwyższym standardem, ponieważ hotel jest wyposażony w basen z jacuzzi, taras oraz piękne ogrody i spa.