Poradnik turystyczny 27 lipca 2019

Podróż na Kostarykę – kiedy?Lubisz lato i upały? Jeśli tak, to klimat w naszym kraju nie bardzo Ci odpowiada. Lato i wiosna s ładne, ale już jesień i zima to pora szara, pełna deszczu i błota. Jest wtedy smutno i przygnębiająco, a wszyscy chorują i kichają. Niewiele osób, lubi taką pogodę, ale bardzo mała garstka ma możliwość wyjazdu gdzieś gdzie jest ciepło.

Bardzo wygodnie by było, wyjechać przynajmniej na dwa miesiące w roku gdzieś, gdzie jest ciepło wtedy, kiedy nas brzydka pogoda. Oczywiście, doskonałym wyjściem jest wyjazd do ciepłych krajów. Zastanówmy się jednak, do jakich. Jeśli chcemy mieć lato w zimie, to trzeba lecieć na druga stronę kuli ziemskiej. Jeśli ktoś nie wziął tego pod uwagę, to może być nieco zdziwiony. A co z przelotami? To jest zazwyczaj najdroższe. Dlatego, trzeba czekać na promocje i okazje. Jeśli posiadasz konto na jednym z portali społecznościowych, to możesz być na bieżąco ze wszystkim bez żadnego wysiłku. Jak to zrobić? Znajdziemy duże ilości takich kont, które przedstawiają najkorzystniejsze promocje danych linii lotniczych. Dzięki temu, wchodząc na nasze konto, od razu będziemy wiedzieć czy jest cos wartego uwagi czy nie.

Kraj spokoju i dzikiej przyrody

Mamy także jeszcze jeden problem, ponieważ nie bardzo wiemy gdzie jechać. Jeśli zastanawiasz się, jaki kraj wybrać, to powinieneś się zdecydować na ten, który ma nie tylko piękną przyrodę, ale także miłą ludność. Jeżeli zamierzasz odpocząć od zatłoczonego miasta i mnóstwa spalin, to koniecznie odwiedź Kostarykę. Jest to malutkie państewko pomiędzy Amerykami, które jest pokojowo nastawione do wszystkiego oraz wszystkich. Znajdziemy tam mnóstwo zieleni i przyrody. Kostaryka jest sławna ze swoich lasów oraz parków narodowych, które są bogate w przeróżne rodzaje zwierząt oraz bardzo ciekawą roślinność. Jest tam bardzo dużo gospodarstw, a ludzie uprawiają żyzną ziemię. Jednak nie zawsze dopisuje pogoda.

Odpowiednia pora

Zastanawiasz się, jaki klimat jest dokładnie na Kostaryce? Są tam dwie pory roku, czyli deszczowa i sucha. Jak sama nazwa mówi w prze suchej jest dużo słońca i upały zaś w porze mokrej ciągły deszcz i duże zachmurzenie. Jeśli nie lubimy zimna i mokra, to najlepiej wybrać się tam właśnie wtedy, kiedy jest najcieplej. Przyjrzyjmy się dokładnie rozkładowi pogody na danych terenach:

1. W Masecie Centralnej oraz na wybrzeżu Pacyfiku – pora sucha występuje od połowy grudnia do połowy kwietnia, a pora deszczowa od maja do października

2. Na wybrzeżu karaibskim – pora sucha jest od września do października oraz od lutego do marca. Pora deszczowa występuje w miesiącach listopad – styczeń, kwiecień – sierpień.