Poradnik turystyczny 3 października 2019

Skarby dziewiczej Kostaryki

 

 

Jeśli chcesz się wybrać na wakacje, to mamy teraz idealna porę. Ale gdzie wyjeżdżać? Może w obrębie polski znajdziemy coś ciekawego? Z pewnością, ponieważ mamy wiele ciekawych miejsc. Co jednak, jeśli już ktoś zwiedził większość naszego kraju i teraz chce wyjechać do jakiegoś całkowicie odmiennego państwa? Najlepiej jest polecieć w tropiki. Znajdziemy tam nie tylko doskonały klimat, ale także doskonałe jedzenie, dzikie lasy deszczowe oraz, mnóstwo rodzajów zwierząt jak np. tukanów, małp czy pięknych motyli.

 

 

 

Jak wygląda sprawa podróży do Kostaryki? Przede wszystkim, najlepiej jest poszukać tanich lotów, aby znaleźć się na miejscu po jak najmniejszej linii oporu. Znajdziemy je na stronach biur podróży, a także na witrynach linii lotniczych. Pamiętaj także, że musisz posiadać paszport, który jest ważny na 6 miesięcy do przodu. Nie wolno także zapominać o dodatkowej kwocie pieniędzy, którą trzeba uiścić podczas wylotu z kraju oraz przekraczania granicy. Zastanawiasz się czy warto oraz co można zwiedzić? Przyjrzyj się poniższym propozycjom.

POAS VOLCANO 

Jest to wulkan Kostaryki, których jest w całym państwie około czterdziestu ten, jest jednak jednym z najbardziej imponujących. Co najciekawsze jest on czynny, więc przeżyjesz przy jego zwiedzaniu emocje związane z towarzyszącym niebezpieczeństwem. Na jego karterem unosi si para. Zaraz po dotarciu na miejsce, będziesz miał okazję poczuć charakterystyczny zapach siarki, który pochodzi z wulkanu.

MONTEVERDE I SKY TREK

Jest to potężny las mglisty, który jest niezwykle zielony i bogaty we wszelkie rodzaje roślinności oraz zwierząt. Co najlepsze, nie przebywa się go zwykle normalnie, czyli ścieżkami w środku, ale górą. Przeżyjemy dzięki temu kolejny dreszczyk emocji, który będzie spowodowany spacerem mostami, które zawieszone są nad koronami drzew. Część drogi to także zjazd na linach. Jest to bardzo ciekawe i emocjonujące miejsce, gdzie będziemy słyszeć odgłosy dzikich ptaków oraz innych zwierząt.

WYBRZEŻE PACYFIKU I PÓŁWYSEP NICOYA

Jeśli poszukujesz rozrywki, to jest to doskonała część Kostaryki właśnie na takie zajęcia. Będziesz tutaj mógł nie tylko pluskać się w krystalicznie czystych wodach oceanu, ale także mógł skorzystać z innych atrakcji jak trekking, przejażdżki rowerem czy nawet jazda konna. Największą popularność zdobywają pacyficzne rejsy. Podczas nich można obserwować delfiny oraz żółwie, a także istnieje możliwość wynajęcia kajaku i udania się na leżącą nieopodal wyspę Chora.