Atrakcje turystyczne 22 sierpnia 2019

Wycieczka do rezerwatu Santa ElenaChciałbyś mieć w końcu chwilę na relaks i odpoczynek po ciężkim roku pracy? Jeśli tak, to z pewnością nie myślisz o kanapie i telewizorze, ale masz ochotę na to, aby powylegiwać się na plaży i pozwiedzać ciekawe miejsca. Gdzie się najlepiej jeździ? Oczywiście, do ciepłych krajów, czyli w miejsca, w których możemy zjeść pyszne i dojrzewające na słońcu owoce, które można kupić od lokalnych sprzedawców. Próbowałeś kiedyś tropikalnego owocu, który dojrzał na słońcu, a nie podczas transportu? Jeśli nie, to pora spróbować. Jest jednak pewien minus. Kiedy już skosztujesz takich pyszności, ciężko Ci będzie wrócić doi starych nawyków.

Jeśli planujesz dłuższy urlop, to wybierz takie miejsce, gdzie nie będziesz się nudził, ale będzie także możliwość odpoczynku. Jeśli chcesz jechać na drugą półkulę, to musisz wiedzieć, kiedy się tam wybrać. Wiadomo, że kiedy u nas jest lato, to tam jest zima i na odwrót. Skoro liczysz na upały to musisz polecieć w takie miejsce nie na wakacjach, ale zimą. Jeżeli jednak nie chcesz się smażyć na słońcu, to zdecyduj się na letni urlop. Pamiętaj jednak, że panuje tam nieco inna pogoda niż u nas, a więc musisz mieć zarówno takie ciuchy, które przewidują ciepło, jak i te, które są dostosowane do deszczu czy chłodniejszych nocy.

A co z przelotem? Jak wiadomo, może nas wynieść całkiem sporo z racji odległości. Nie ma się jednak, co martwić, ponieważ niekiedy możemy trafić na bardzo fajne oferty i co najważniejsze, tanie. Najlepiej jest śledzić strony linii lotniczych lub mieć na oku taka witrynę, gdzie wszelkie promocje lotnicze się znajdują.

Dzika przyroda i zwierzęta

Jeśli chcesz przeżyć przygodę oraz poznać ciekawe zakątki Kostaryki, to koniecznie musi odwiedzić do rezerwat Santa Elena. Co tam znajdziemy ciekawego? Przede wszystkim dzika i nieposkromioną przyrodę. Jeśli jesteś pasjonatem natury egzotycznej, jest to miejsce idealne dla Ciebie. Bardzo ciekawe i piękne są tu także gatunki zwierząt takie jak kolibry, leniwce, małpy, tukany czy kolorowe ary. Zwiedzanie odbywa się nie konkretnie po lesie, ale nad nim. To znaczy, są zamontowane wysokie mosty, po których można zwiedzać las od góry. Znajduje się także możliwość zjazdu linami. Jest to bardzo ciekawe miejsce, pełne wrażeń oraz świeżego i czystego powietrza. „Wiszący” park, zapewnia nie tylko doskonałe widoki, ale także lekką dawkę adrenaliny dla tych, którzy na takiej wysokości nie mieli okazji przebywać.